کد خبر: ۲۵۸۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
امروز آسمان تهران نیمه‌ابری تا ابری و در صبح همراه با بارش پراکنده و غبار صبحگاهی است. بیشترین دمای تهران به ۱۰ درجه و کمترین آن به ۵درجه می رسد.

هشدار قرمز هواشناسی برای ۴ استان کشور صادر شد

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: امروز به دلیل شدت و تداوم بارش در استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده‌ است.

او ادامه داد: امروز همچنین گستره بارش به تدریج کل کشور، به جز نوار شمالی را که بارش پراکنده دارد، فرا می‌گیرد.

او با بیان اینکه از امروز با ورود سامانه بارشی جدید شدت بارش در نیمه جنوبی کشور افزایش‌ می یابد گفت: در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان‌وبلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری ،خراسان‌جنوبی بخش‌هایی از خراسان‌رضوی، اصفهان، یزد، ایلام و لرستان و جزایر خلیج‌فارس و تنگه هرمز بارش باران ،رعدوبرق و وزش باد شدید در نواحی مستعد ریزش تگرگ و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: همچنین در بخش‌هایی از ارتفاعات البرز، نواحی شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده باران و برف انتظار می‌رود.

او با بیان اینکه روز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی گسترش‌یافته و برای اغلب نقاط کشور بارش پیش‌بینی می‌شود افزود: در این روز برای نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما انتظار می‌رود.

او درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: امروز آسمان تهران نیمه‌ابری تا ابری و در صبح همراه با بارش پراکنده و غبار صبحگاهی است. بیشترین دمای تهران به ۱۰ درجه و کمترین آن به ۵درجه می رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری