کد خبر: ۲۵۸۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
بارندگی‌ها در استان‌های نیمه جنوبی کشور شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز و فردا خلیج‌فارس و روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج‌فارس و دریای عمان مواج پیش‌بینی شده است.

هشدار درباره بارش‌های سیل‌آسیا در کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه از افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در مناطقی از هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران، گاهی وزش باد شدید و رعدوبرق پیش‌بینی شده است. در سایر مناطق کشور طی امروز تا چهارشنبه جو پایدار همراه با پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در مناطقی از خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان و ارتفاعات کرمان بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه بارش در این مناطق تشدید شده و گستره آن به‌تدریج مناطقی از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، اصفهان و جنوب همدان و مرکزی را در بر می‌گیرد. روز جمعه بیشتر مناطق کشور به‌جز شمال غرب و غرب بارندگی پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم، در همین حال امیر سرکرده کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این‌که روزهای پنجشنبه و جمعه تمام کشور به جز مناطق شمال غرب بارندگی خواهند داشت، گفته است: شدت بارش‌ها برای مناطق جنوبی کشور از جمله استان‌های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان است که طی امروز و فردا سازمان هواشناسی هشدار‌های مربوط به آن را صادر می‌کند.

بررسی نقشه‌های هواشناسی حاکی از آن است که اسمان تهران امروز و فردا افتابی است. روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز ابری و نیمه ابری خواهد بود. روزهای جمعه و شنبه هفته آینده آسمان پایتخت نیمه ابری پیش‌بینی شده است. یکشنبه هفته آینده احتمال بارش باران در تهران 85 درصد بوده و میزان بارش‌ها حدود 5.8 میلیمتر پیش‌بینی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری