کد خبر: ۲۵۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، مذاکرات وین از روز دوشنبه ٢٧ دسامبر (ششم دیماه) از سرگرفته خواهد شد

انریکه مورا: مذاکرات وین دوشنبه از سرگرفته می‌شود

به گزارش اعتدال، انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از زمان برگزاری دور جدید رایزنی های ایران و ١+٤ در وین خبر داد.

مورا نوشت: مذاکرات وین از دوشنبه ٢٧دسامبر (ششم دیماه) از سر گرفته می‌شود. کمیسیون مشترک برجام برای گفت‌وگو و تعیین راه پیش رو تشکیل جلسه خواهد داد.

وی افزود: مهم است که سرعت مسائل کلیدی باقیمانده افزایش یابد و با همکاری نزدیک با آمریکا پیش برویم. به دور هشتم خوش آمدید.

به گزارش ایسنا، دور هفتم مذاکرات ایران و ١+٤ در وین به منظور احیای برجام و رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران روز جمعه گذشته پس از چندین روز رایزنی بی وقفه و دشوار به پایان رسید.

علی باقری رییس هیات مذاکره‌کننده ایران پس از پایان این دور از رایزنی ها در وین اظهار داشت: در هفته گذشته و طی مذاکرات در موضوع لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای به دو سند دست پیدا کردیم که این دو سند جدید بر اساس مواضع ایران و مبنای مذاکراتی خواهد بود که در آینده نزدیک در وین آغاز می‌شود.

باقری درباره این که چرا الان مذاکرات متوقف شد؟ تصریح کرد: در این مدت گفت‌وگو برای این بود که مبنای مذاکرات مورد وفاق دو طرف قرار گیرد. دیروز به این مبنا دست پیدا کردیم و در نتیجه قرار شد که تیم ها یک وقفه ای در مذاکرات بدهند و بعد برگردیم و روی متونی که مورد توافق هر دو طرف است، مذاکرات را شروع کنند.

وی همچنین درباره زمان برگزاری نشست بعدی گفت: در چند روز آینده گفت‌وگوها شروع می شود و قرار شد هماهنگ کننده مذاکرات زمانی را تعیین کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری