کد خبر: ۲۵۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ مترو تهران امروز (چهارشنبه) با حضور شهردار تهران، معاونین شهردار و مسئولان شهری افتتاح شد.

ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ مترو تهران افتتاح شد

به گزارش اعتدال، علی امام مدیر عامل شرکت متروی تهران در مراسم افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ مترو تهران گفت: ایستگاه توحید هفدهمین ایستگاهی است که در خط ۷ مترو به بهره برداری می رسد. از آنجا که ایستگاه تقاطعی با خط ۴ است و در مرز مناطق ۲ و ۶ و ۱۰ و ۱۱ قرار گرفته با بهره‌برداری آن گشایش ارزنده‌ای بین دو خط مهم برای تبادل سفر ایجاد می‌شود و مسافرانی که از کرج و از ایستگاه صادقیه وارد تهران می شوند می توانند از این ایستگاه با خط ۷ و در ایستگاه مهدیه با خط ۳ تبادل سفر داشته باشند.

وی افزود: ایستگاه توحید در سه ماه گذشته بعد از ایستگاه شهید رضایی دومین ایستگاهی است که به بهره‌برداری می‌رسد ولی در همین ۳ ماه، ۵ ورودی ایستگاه بدون هیچ مراسمی افتتاح شد، ۳ ورودی در خط ۷ (رودکی، مهدیه و برج میلاد ) و دو ورودی ایستگاه در خط ۶ (بعثت و مرزداران )؛ اهمیت این ورودی ها به دلیل تسهیل دسترسی مردم گاهی به اندازه یک ایستگاه خواهد بود که ورودی ایستگاه رودکی در منطقه ۱۰ از آن جمله است.

امام ادامه داد: تونل دسترسی با قطر ۴ متری و عمق ۳۷ متری برای عملیات عمرانی ایستگاه توحید باعث شده که ساخت آن به عنوان یکی از سخت ترین ایستگاه‌های تاریخ مترو معرفی شود.

وی تاکید کرد: ۳ ورودی دیگر در خط ۷ ( ورودی های دوم بریانک، مولوی و مدافعان سلامت ) تا پایان بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری