کد خبر: ۲۵۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
رئیس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان از احتمال کاهش قیمت مرغ در آستانه شب یلدا خبر داد.

احتمال کاهش قیمت مرغ در آستانه یلدا

جواد عاشوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: در حال حاضر مرغ و تخم مرغ در بازار زیر قیمت مصوب دولتی در حال عرضه بوده و کاهش قیمت داشته که پیش‌بینی می‌شود در آستانه یلدا نیز به نسبت اکنون تا حدود کمی مجدد با سیر نزولی و کاهش قیمت مرغ مواجه شویم.
وی با بیان اینکه عرضه مرغ خوشبختانه در سطح بازار عالی بوده و از التهاب‌های گذشته بازار مرغ خبری نیست، تصریح کرد: با کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی در حال حاضر قیمت مرغ گرم از ۳۱ هزار تومان قیمت مصوب دولتی به زیر قیمت مصوب با نرخ ۲۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۸هزار تومان در حال عرضه به مصرف کنندگان است.

عاشوری علت این کاهش را افزایش تولید و عرضه دانست و افزود: روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ تن مرغ در سطح بازار همدان در حال توزیع بوده و در حال حاضر کمبودی در بازار وجود ندارد و تامین و توزیع به خوبی صورت می‌گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ نیز از ۴۳ هزار تومان قیمت مصوب دولتی به زیر قیمت مصوب به شانه ای ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان رسیده و تخم مرغ به صورت کیلویی در حال عرضه است، خاطر نشان کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ از ۲۱ هزار و ۵۰۰تومان مصوب دولتی به زیر قیمت مصوب با قیمت هر کیلو ۱۹هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

عاشوری با اشاره به توزیع و عرضه روزانه ۴۰ تا ۵۰ تُن تخم مرغ بین واحدهای صنفی همدان ادامه داد: در حال حاضر در همدان ۴۵۰واحد صنفی مرغ، ماهی و تخم مرغ دارای پروانه کسب دارای فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای صنفی مرغ و ماهی سطح شهرستان نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کرده‌اند،یاد آور شد: همه این واحدها دارای کارت واکسن و کارت بهداشت بوده و به صورت روزانه اتحادیه مرغ وماهی، دامپزشکی و نیز بهداشت از این واحدها نظارت و بازدید و بازرسی مستمر دارند.

قیمت بالا دلیل مهم مصرف کم‌ماهی در سبد غذایی خانوارهای همدانی
عاشوری در ادامه از توزیع روزانه ۱۰تا ۱۲تن ماهی در شهرستان همدان خبر داد و افزود: در استان همدان معمولا در نیمه دوم سال مصرف ماهی به نسبت بیشتر است اما با وجود آن هنوز تا جایی که باید، مصرف ماهی در خانواده‌های همدانی جا نیفتاده و باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد ضمن اینکه قیمت بالای ماهی را شاید بتوان یکی از جمله دلایل مهم مصرف کم ماهی در سبد غذایی خانواده‌های همدانی دانست.

رئیس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان خاطر نشان کرد:بیشتر ماهی‌های پرورشی و آزاد در بازار موجود بوده و ماهی‌های قزل آلا، فیتو فاگ، کپور و آمور با قیمت هر کیلو بین ۶۰تا ۸۰ هزار تومان در حال عرضه بوده و نسبت به قیمت سال گذشته چندان تغییری نداشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری