کد خبر: ۲۵۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
نباید عده‌ای با قرعه‌کشی خودرو بگیرند و در بازار بفروشند/ قیمت خودرو باید واقعی شود/ نمی‌خواهیم خودروسازان ضرر کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن مخالفت با قیمت دستوری و قرعه کشی خودرو، از وزیر صمت خواست تا بر افزایش تولید خودرو در داخل تاکید کند.
محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اعتدال با تاکید بر افزایش تولید خودرو در داخل افزود: باید شیوه قرعه کشی خودرو حذف شود چرا که این شیوه درستی برای فروش خودرو نیست.
وی تاکید کرد: قرعه کشی خودرو باید حذف شود و خودرو به مصرف کننده اصلی داده شود نه اینکه عده ای خودرو را بگیرند و در بازار آزاد بفروشند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تولید خودرو متناسب با نیاز جامعه باشد، اظهار داشت: وقتی عرضه و تقاضا تناسب نداشته باشد، همین اتفاقات می افتد و عده ای به فکر دلال بازی و سود جویی می افتند.
رضایی کوچی با اشاره به زیان انباشته خودروسازان افزود: باید قیمت واقعی خودرو مشخص شود. باید مشخص شود هزینه تولید هر خودرو چقدر است و در بازار چقدر باید به فروش برسد.
وی با تاکید بر اینکه ما نمی خواهیم خودروسازان ما ضرر کنند، افزود: دولت باید نظارت داشته باشد تا کیفیت خودرو افزایش یابد. وقتی کیفیت خودرو افزایش یابد، مصرف کننده حاضر می شود تا قیمت واقعی تمام شده خودرو را بپردازد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف قیمت دستوری خودرو هستم ، اظهار داشت: اما معتقدم باید نظارت کافی وجود داشته باشد.
رضایی کوچی اضافه کرد: موقعی می توان گفت که قیمت خودرو آزاد باشد که بین تقاضا و عرضه تناسب وجود داشته باشد. وقتی عرضه کم است و تقاضا زیاد باشد، دلال بازی بوجود می آید و قیمت ها افزایش می یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری