کد خبر: ۲۵۸۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
این مقام اسرائیلی گفت:" قتل (ترور) فخری زاده یک سال پیش آنطور که انتظار می رفت مانع از پیشرفت ایران نشد. وضعیت فعلی پیشرفته ترین وضعیتی است که ایران تاکنون به آن رسیده است."

یک تلویزیون اسرائیل به نقل از یک مقام اسرائیلی اعلام کرد ترور سال گذشته محسن فخری زاده هیچ تاثیری در کند کردن سرعت پیشرفت برنامه هسته ای ایران نداشته است.

به گزارش اعتدال به نقل از "تایمز اسرائیل"، یک مقام رسمی اسرائیلی که نخواسته نامش فاش شود، به کانال 12 تلویزیون اسرائیل گفته ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند ارشد هسته‌ای ایران توسط اسرائیل، تاثیر مطلوبی در کاهش سرعت برنامه هسته‌ای ایران نداشت.

این مقام اسرائیلی گفت:" قتل (ترور) فخری زاده یک سال پیش آنطور که انتظار می رفت مانع از پیشرفت ایران نشد. وضعیت فعلی پیشرفته ترین وضعیتی است که ایران تاکنون به آن رسیده است."

این مقام افزود: "تلاش بزرگ جهانی اسرائیل - چه به صورت علنی و چه در پشت پرده – به منظور فشار برای رسیدن به یک توافق ارتقا یافته با ایران در کنار ایجاد همزمان یک طرح حمله بزرگ و مهم (در صورت شکست مذاکرات) متمرکز است."


پس از ترور فخری زاده، دولت ایران اسرائیل را به انجام این حمله متهم کرده و تهدید به انتقام کرده است. اسرائیل به طور علنی در مورد این ادعا که مسئول انجام ترور بوده اظهار نظر نکرده است، اگرچه "یوسی کوهن" رئیس سابق موساد در اوایل سال جاری تایید کرد که فخری زاده مدت در رصد سازمان جاسوسی موساد بوده است.

اذعان این مقام اسرائیلی به بی نتیجه بودن ترور فخری زاده، یک هفته پس از آن اعلام شد که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اخیرا به نقل از مقامات ایالات متحده گزارش کرد که واشنگتن به اسرائیل هشدار داده که حملاتش علیه برنامه هسته ای ایران بی نتیجه و غیرسازنده بوده و تهران را قادر ساخته است تا یک سیستم غنی سازی حتی کارآمدتر از قبل را بازسازی کند.

دیدار رییس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسراییل در کاخ سفید/ 27 آگوست 2021/ خبرگزاری فرانسه

مقام اسرائیلی: ترور محسن فخری زاده تاثیری در کُند کردن برنامه هسته ای ایران نداشت

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری