کد خبر: ۲۵۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: باند و شبکه سرقت از خطوط لوله انتقال انواع مشتقات نفتی توسط سربازان گمنام اداره کل اطلاعات جنوب تهران طی روزهای اخیر شناسایی و متلاشی شد.

سرقت لوله های نفتی با زدن تونل در شهرری

حسین توکلی کجانی روز سه شنبه در حاشیه اجرای ششمین مرحله طرح رعد ستاد فرماندهی شهرستان ری اظهار داشت: تاکنون ۶ نفر از افراد این باند 8 نفره دستگیر شده اند و تحقیقات برای روشن شدن ابعاد این پرونده در حال انجام است.

به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه افراد این باند با خرید و یا اجاره زمین های اطراف لوله های انتقال مشتقات نفتی اقدام به حفر تونل های بزرگ می کردند، افزود: این افراد از طریق ایجاد شکاف در لوله ها اقدام به سرقت مشتقات نفتی می کردند که با هوشیاری و هماهنگی نهادهای مختلف نظامی، انتظامی و اطلاعاتی دستگیر شدند.

توکلی اضافه کرد: اعضای این باند گسترده در شهرهای همجوار ری فعالیت دارند که تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری آنان ادامه دارد.

این مسئول با بیان اینکه از زمان استقرار ستاد فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس های تخصصی در سطح شهرستان ری توفیقات خوبی در حوزه کاهش وقوع جرایم و افزایش کشفیات حاصل شده است، خاطرنشان کرد: ارتقاء امنیت موجب آرامش مردم و رضایتمندی عمومی در این شهرستان شده است.

معاون استاندار تهران یادآور شد: هم اکنون با تلاش شبانه روزی عوامل پلیس شاهد کاهش جرایم خشن و سرقت های خرد در سطح شهرستان هستیم.

وی با اشاره به توفیقات خوب پلیس امنیت اقتصادی در سطح شهرستان ری، افزود: هم اکنون شاهد کشف افزایش کالاهای قاچاق از انبارهای ری و همچنین برخورد با خودروهای شوتی(قاچاق بر) در جاده های مواصلاتی شهرستان هستیم.

توکلی در بخش دیگر سخنان خود به کشف انبار نگهداری مواد پتروشیمی در شهرستان ری اشاره کرد و گفت: افراد خاصی این مواد را از طریق بورس خریداری و پس از نگهداری در انبارهای شهرستان ری به قیمت های چند برابری به کارگاه های کوچک عرضه می کردند.

این مسئول یادآور شد: پلیس اقتصادی و سایر دستگاه های نظارتی شهرستان ری ضمن شناسایی این افراد مواد پتروشیمی را ضبط کردند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه نحوه توزیع مواد پتروشیمی در حال حاضر به سود واحدهای کوچک نیست، افزود: وزارت صمت در این حوزه باید تمهیدات لازم را داشته باشد تا این موارد به صورت مستقیم به دست کارگاه داران کوچک برسد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است، ایجاد ستاد فرماندهی انتظامی یکی از درخواست های همیشگی مردم این شهرستان از مسئولان بود که از خرداد ماه امسال این امر انجام شده است.

۲۸۶ نفر به اتهام سرقت، زورگیری ، مالخری، سرقت به عنف، خرده فروشی مواد مخدر و برهم زدن نظم عمومی در راستای اجرای ششمین طرح رعد این شهرستان دستگیر و ۱۱ باند توزیع مواد مخدر و سرقت متلاشی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری