کد خبر: ۲۵۸۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
این افراد با جعل رایانه‌ای از طریق ورود متقلبانه داده‌ها به سامانه گمرک و ارتشاء اقدام به قاچاق تلفن همراه برند آیفون به نحو حرفه‌ای و سازمان یافته می کردند که دستگیر و با صدور قرار قانونی به زندان ارومیه معرفی شدند. هشت تن از کارمندان متخلف گمرک های تمرچین پیرانشهر سرو ارومیه دستگیر شدند.

دستگیری ۸ کارمند متخلف گمرک

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با اطلاع از تشکیل شبکه سازمان یافته ریجستری غیرقانونی گوشی‌ های قاچاق برند آیفون توسط تعدادی از کارکنان گمرک، موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

ناصر عتباتی افزود: دستورات قضایی در مورد شناسایی و دستگیری افراد سرشبکه صادر و در عملیاتی پیچیده تعداد هشت تن از کارمندان گمرگ شناسایی و دستگیر شدند.

عتباتی گفت: این افراد با جعل رایانه‌ای از طریق ورود متقلبانه داده‌ها به سامانه گمرک و ارتشاء اقدام به قاچاق تلفن همراه برند آیفون به نحو حرفه‌ای و سازمان یافته می کردند که دستگیر و با صدور قرار قانونی به زندان ارومیه معرفی شدند.

وی تصریح کرد: اقدامات در مورد شناسایی سایرمتهمان، شرکاء و معاونین در بازپرسی ارومیه درحال پیگیری و تکمیل روند تحقیقات مقدماتی است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اضافه کرد: مبارزه بی امان با فساد ادامه دارد و با اقداماتی که موجب اختلال در نظام اقتصادی کشور شود بصورت قاطع برخورد می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری