کد خبر: ۲۵۸۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
در حال حاضر ممنوعیت عرضه انواع محصولات دخانی با همکاری دادستان کل کشور و برخی از دستگاه های ذی ربط به صورت جدی اعمال می شود.

رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت عرضه دخانیات در تمام دانشگاه‌ها با همکاری دادستان کل کشور اجرا می‌شود.

بهزاد ولی زاده رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ممنوعیت عرضه دخانیات با همکاری دادستان کل کشور اظهار کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه انواع محصولات دخانی با همکاری دادستان کل کشور و برخی از دستگاه های ذی ربط به صورت جدی اعمال می شود.

او ادامه داد: عرضه دخانیات و حتی قلیان در تمامی اماکن ممنوع بوده و با گزارش های مردمی و نظارت دانشگاه های علوم پزشکی متخلفان شناسایی و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد. یکی از برنامه های مهم اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت راه اندازی شهرها و ‌روستاهای بدون دخانیات است که در این طرح ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی مشارکت دارند و یک شهر یا رو ستای بدون دخانیات را براساس شاخص های از قبل تعیین شده معرفی می کنند . وزارت بهداشت در جهت اجرای این طرح دستورالعمل های لازم را تدوین کرده است.

رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه قلیان در تمام دانشگاه های کشور رصد می شود و در این میان ۱۷ دانشگاه به طور کامل عرضه قلیان در آن ممنوع شده است و دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان الگو معرفی شده است. در حال حاضر ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه ها و حتی در فاصله ۱۰۰متری از مکان دانشگاه ها اجرا می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری