کد خبر: ۲۵۸۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
تاثیر مذاکرات هسته ای هفته آتی بر بازار ارز چیست؟

به گزارش اعتدال ، جمهوریت نوشت : یک کارشناس اقتصادی گفت: تفاوت نرخ قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی های بانکی نشات گرفته از مذاکرات سیاسی در حال انجام بین ایران و گروه چهار به علاوه یک است.

هادی حق شناس کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با حبرنگار جمهوریت در خصوص علت تفاوت قیمت ارز آزاد با ارز صرافی های بانکی گفت : بخشی از تاثیرپذیری قیمت دلار ناشی از متغیرهای سیاسی و بخشی دیگر مربوط به متغیرهای واقعی اقتصاد می‌شود ، یعنی اگر برجام احیا و چالش‌های سیاسی کشور رفع شود، قطعاً ما شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: بخشی از نوسانات بازار ارز متاثر از فضای سیاسی بین ایران و کشورهای درگیر برجام است، چرا که با توجه به اینکه مذاکرات احیای برجام در هفته آینده مجدداً آغاز خواهد شد و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال حاضر در ایران حضور دارد ، بخشی از این تحولات سیاسی اثرگذار بر روی نرخ ارز خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی اظهار کرد: در شرایط فعلی ، تفاوت نرخ قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی های بانکی نشات گرفته از مذاکرات سیاسی در حال انجام بین ایران و گروه چهار به علاوه یک است و اگر در هفته آینده این مذاکرات به یک جمع‌بندی مطلوب برسد طبیعی است که نرخ دلار با کاهش روبرو خواهد شد و درصورتیکه تفاهم به زمان دیگری موکول شود نوسانات نرخ ارز در بازار نیز ادامه خواهد داشت.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری