کد خبر: ۲۵۷۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

مراحل تعویض فیلتر ممبران چیست؟

طرز تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی اصول و قواعد خاص خود را دارد که باید حتما در نظر گرفته بشود . در صورتی که به نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب و مراحل دیگر توجه نکنید دستگاه تصفیه آب خانگی شما اعم از فیلتر تصفیه آب و قطعات آن صدمه میبیند و کیفیت آب آشامیدنی خروجی از دستگاه همانند گذشته نخواهد بود . همچنین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی که قلب اصلی آب تصفیه کن قلمداد می شود و اصل کیفیت آب آشامیدنی خروجی دستگاه به تعویض فیلتر ممبران وابسته است.

 

آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

 

پس از تشخیص و تصمیم به تعویض فیلتر ممبران، باید کارهای زیر گزینه به گزینه انجام بشود.

 1.  بستن آب ورودی و شیر مخزن
 2.  خارج نمودن لوله ورودی به هوزینگ
 3.  باز کردن درب با آچار مناسب این کار
 4.  خارج کردن فیلتر ممبران از دستگاه
 5.  باز کردن هوزینگ و شستشوی آن
 6.  گذاشتن فیلتر درون هوزینگ
 7.  بستن اتصالات خروجی و قرار دادن هوزینگ در جای خود
 8. بستن درب هوزینگ با آچار
 9.  تست خروجی و سختی آب بعد از انجام تعویض فیلتر ممبران

فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب چه کاربردی دارد؟

در دستگاه های تصفیه، آب پس از عبور آب از فیلتر ممبران در مرحله چهارم مقدار زیادی از املاح آب از دست می رود و آبی خالص به وجود می آید. در واقع تصفیه بیش از حد آب در دستکاه تصفیه آب،  علت بد مزه شدن آب تصفیه خانگی است. اگر به غیر از این موردی که ذکر شد، طعم دیگری را حس کردید، غیر طبیعی است و در غیر اینصورت یک اتفاقی طبیعی و بدون خطر می باشد. طعم بد دیگر آب می تواند به دلیل فاسد شدن فیلتر ها اتفاق بیافتد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید فیلتر ممبران به وب سایت آبین مراجعه فرمایید.

زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر ممبران نیز مانند هر وسیله مصرفی، عمر مصرفی دارد که در ادامه به دلایل و عللی که در زمان تعویض فیلتر ممبران تاثیر گذار هستند، اشاره می شود. مهمترین این عوامل می توانند موارد زیر باشند.

 • میزان مصرف فیلتر دستگاه
 • کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه
 • عملکرد دستگاه
 • کیفیت فیلتر پیش تصفیه
 • کیفیت و نوع ساخت خود فیلتر

به طور معمول فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی 2 سال عمر مفید را دارند. در شرایط متفاوت این زمان هم متغیر بوده و تغییر می کند.

فیلمتک یکی از برند های مطرح فیلتر ممبران در ایران است.

حتما بخوانید: ممبران تصفیه آب فیلمتک (FILMTEC) سایز 8 اینچ مدل BW30-400

دلیل خراب شدن فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

در بعضی موار ممکن است که فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شما زودتر از زمان 2 سال از کار بیفتد و خراب شود. ممکن است که علت خرابی زود هنگام تصفیه آب به دلایل زیر باشد:

 1. استفاده کردن از فیلتر ممبران بی کیفیت
 2. تعویض نکردن به موقع فیلترهای پیش تصفیه
 3. استفاده از فیلترهای پیش تصفیه بی کیفیت
 4. تعویض نادرست و اشتباه در فیلترها
 5. عملکرد نادرست قطعاتی مثل پمپ، آداپتور برق، زانو ممبران یکطرفه

تصفیه آب آبین

آبین، اولین فروشگاه تخصصی در حوزه تجهیزات آبی و کربن اکتیو در دنیای مدرن امروز و با گستردگی بالای کالاها و خدمات، انتخاب و خرید به صورت سنتی روشی است که کارایی خود را از دست داده است، زیرا انتخاب کالایی که بالاترین کارایی و هماهنگ‌ترین ویژگی‌های مطابق با سلیقه و هدف خریدار را داشته باشد دشوار است.

با توسعه اینترنت و ابزارهای مرتبط طی سال‌های اخیر، شیوه خرید نیز به سرعت در حال تغییر است. تنوع بالای کالا در فروشگاه‌های اینترنتی و ارائه اطلاعات کافی که برای هر محصول ارائه می‌شود، ویژگی بارزی است که در روش‌های سنتی خرید و فروش وجود نداشت. امروزه اینترنت از فروشگاه‌هایی پر شده است که با عنوان فروشگاه مجازی به فعالیت می‌پردازند. گردش و جستجو در این سایت‌های فروشگاهی اینترنتی حس بودن در یک فروشگاه واقعی و فیزیکی را به شما القا می‌کند. قطعا با شنیدن عنوان خرید اینترنتی در ذهن همه ما، ویژگی‌های متعددی از قبیل: دسترسی جهانی به کالا و خدمات، وجود اطلاعات کافی در مورد هر محصول، امکان مقایسه محصولات و قیمت آنها، صرفه‌جویی در زمان، تنوع محصولات و مواردی از این دست نقش می‌بندد. در واقع می‌توان گفت عمده‌ترین مزیت خرید اینترنتی ویژگی سهولت و راحتی آن می‌باشد.

 

در این راستا آبین با همکاری معتبرترین واردکننده‌ها و سازندگان، تلاش می‌کند تا محیطی را فراهم آورد که تجربه دلپذیری برای مشتریان خود ایجاد نماید. آبین با حذف واسطه‌ها و ارتباط  مستقیم با مشتریان و درک اهمیت بالای قیمت‌گذاری، همواره تلاش می‌کند تا پایین‌ترین قیمت‌ها را به همراه بالاترین کیفیت خدمات ارائه نماید. آبین، اولین بازار آنلاین تخصصی در حوزه تجهیزات آبی است که با بهره بردن از متخصصان و کارشناسان ویژه و مجرب تمام تلاش خود را می‌کند، که تنها کالاهای با اصالت به همراه اطلاعات دقیق هر محصول را به مشتریان خود ارائه نماید.

 

هم‌چنین در راستای حمایت از حقوق مشتریان، آبین 7 روز امکان بازگرداندن کالا را برای مشتریان خود فراهم نموده (برای آگاهی از شرایط به قوانین استفاده از سایت مراجعه نمایید)، که طی این زمان مشتریان می‌توانند از سلامت اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایند. آبین همواره نهایت تلاش خود را در جهت بالا بردن کیفیت ارائه کالا و خدمات در جهت هر چه دلپذیرتر شدن تجربه مشتریان خود به کار می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری