کد خبر: ۲۵۷۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
طبق مصوبه کمیته خودرو
خودروسازان داخلی اعلام کرده‌اند که امکان فک رهن محصولات فروخته شده در قالب فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله، زودتر از موعد فراهم شده و این در حالیست که کمیته خودرو در خردادماه مصوب کرد که در رهن ماندن سند خودروها به مدت یکسال، از شرایط طرح‌های فروش حذف شود؛ این مصوبه ابتدا در چند طرح برگزار شده، اجرا شد اما چندی که گذشت، باز هم الزام در رهن شرکت‌های خودروساز ماندن سند خودروها به مدت یکسال در شرایط ثبت‌نام طرح‌ها دیده شد.

امکان فک رهن محصولات خودروسازان زودتر از موعد فراهم شد

به گزارش اعتدال، گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای به نمایندگان مجاز شرکت خود اعلام کرده است که فک رهن محصولات ایران‌خودرو زودتر از موعد امکان‌پذیر شده است.

ایران‌خودرو در این طلاعیه اعلام کرده است:

"بدینوسیله به اطلاع کلیه نمایندگی‌های می‌رساند: در خصوص خودروهای واگذار شده در فروش فوق‌العاده و پیش فروش به روش قرعه کشی که سند ( فاکتور فروش ) آن‌ها در رهن شرکت ایران خودرو است، مطابق مصوبه اخیر کمیته خودرو، مشتریان محترم می‌توانند نسبت به یک رهن سند مربوطه زودتر از موعد مقرر در بخشنامه اقدام نمایند. به همین منظور و بر اساس برنامه زمانبندی شده، واریز مبلغ ترهین و انجام عملیات فک رهن پس از دریافت پیامک از سوی شرکت ایران‌خودرو امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است که انجام عملیات فک رهن توسط شخص مشتری در سایت فروش اینترنتی ایران‌خودرو (میزکار مشتری) یا مراجعه به نمایندگی فراهم است و مشتری می‌بایست حتما بعد از دریافت پیامک از سوی شرکت ایران‌خودرو نسبت به انجام فرآیند فوق اقدام نماید.

فرآیند فک رهن از دو طریق ذیل امکان پذیر است:

۱ - اقدام به واریز وجه از طریق کارت بانکی متعلق به خود در میز کار مشتری و در خواست فک رهن

۲ - مشتری بعد از مراجعه به نمایندگی و واریز وجه ترهین از طریق کارت بانکی متعلق به خود در خواست فک رهن کند.

*سند فروش فک رهن شده پس از تسویه مبلغ ترهین توسط مشتری بعد از گذشت ۱۰ روز کاری به نمایندگی‌های محل ثبت نام ارسال خواهد شد."

باتوجه به اینکه این امکان مصوب کمیته خودرو است، برای محصولات سایپا نیر لازم‌الاجراست.

لازم به یادآوری است که براساس مصوبه کمیته خودرو که تعیین‌کننده شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌ها برای ثبت‌های فروش خودروسازان هستند، از اواخر خرداد ماه امسال، دو شرط از شرایطی که طرح‌های فروش حذف شد. الزام در رهن ماندن یکساله سند خودروها و حذف ممنوعیت ثبت‌نام و صدور فاکتور نزد مجموعه‌های سایپا و ایران‌خودرو در ۴۸ ماهه گذشته، دو شرطی بود که قرار بود، حذف شوند. این تصمیم برای چند طرح فروش در ابتدا اجرا شد اما پس از گذشت چندی، مجدد این محدودیت‌ها در لیست محدودیت‌های ثبت‌نام خودروسازان دیده شد.

زمانی هم که ایسنا در یکی از مصاحبه‌ها، موضوع را از معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو، سوال کرد، وی پاسخ داد: برای دو محصول ایران‌خودرو حذف دو شرط اتفاق افتاد، اما با توجه به اینکه صورت جلسه این موضوع هنوز به ایران‌خودرو ابلاغ نشده است، این شرط از طرح‌های ایران‌خودرو حذف نشده است اما به محض ابلاغ، طبق توافقات مندرج در صورت جلسه عمل اقدام خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری