کد خبر: ۲۵۷۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
گروه تروریستی داعش، مسئولیت حمله به بیمارستان "سردار محمد داوود" در کابل پایتخت افغانستان را بر عهده گرفت؛انفجاری که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد.

داعش مسئولیت حمله به بیمارستان کابل را بر عهده گرفت

به گزارش اعتدال، به نقل از رویترز، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در رسانه‌های وابسته به خود منتشر کرد، اعلام کرد که اعضای این گروه "حمله هماهنگی" را به بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی کابل انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از جمله یک رهبر برجسته طالبان شد.

این گروه تأکید کرد که عملیات مذکور توسط ۵ تن از اعضای داعش انجام شده است که یکی از آنها کمربند انفجاری را که در ورودی بیمارستان بسته بود منفجر کرد و ۴ تن دیگر در جریان تبادل آتش با طالبان کشته شدند.

طالبان و چندین منبع تایید کردند که این حمله با دو انفجار در ورودی بیمارستان و با تیراندازی گروهی از افراد مسلح انجام شده است.

به گفته مقامات آگاه، تعداد کشته شدگان حمله به بیمارستان "سردار محمد داوود" به ۲۵ کشته و حداقل ۵۰ زخمی رسیده است.

بر اساس گزارش ها، یک فرمانده ارشد طالبان در جریان حمله به بیمارستان کشته شده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات گزارش داد که حمدالله مخلس، در میان کشته شدگان بود که افرادش به این حمله پاسخ دادند. مخلس از اعضای شبکه حقانی و افسر نیروهای ویژه سپاه بدری بود.

بیمارستان "سردار محمد داوود خان" در مجاورت وزارت بهداشت، بزرگترین بیمارستان نظامی افغانستان و دارای ۴۰۰ تخت می‌باشد.

این حمله پس از یک سری بمب گذاری‌های انجام شده توسط داعش صورت می‌گیرد که به عنوان بزرگترین تهدید برای کنترل طالبان در افغانستان ظاهر شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری