کد خبر: ۲۵۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
امروز (۱۱ آبان ماه) در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

بارش باران در ۸ استان

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در هشت استان طی امروز (۱۱ آبان ماه) و کاهش دمای نیمه شمالی کشور بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد از پنج شنبه تا شنبه (۱۳ تا ۱۵ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۱۱ آبان ماه) در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد. در شهرهای تهران، کرج، اصفهان و مشهد افزایش و انباشت غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: فردا (۱۲ آبان ماه) با گذر امواج تراز میانی جو در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، همدان، زنجان و برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان پنج شنبه (۱۳ آبان ماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر، غرب و شمال غرب کشور، اصفهان، تهران، خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، ارتفاعات و غرب، سمنان و برخی نقاط استان‌های یزد، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، البرز و قزوین رگبار باران گاهی همراه رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف رخ می‌دهد.

وی افزود: جمعه (۱۴ آبان ماه) در مرکز و بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان، فارس و بوشهر بارش پیش‌بینی می‌شود. شنبه (۱۵ آبان ماه) نیز در مرکز، بخش‌هایی از جنوب، شرق و جنوب غرب کشور بارش رخ می دهد.

به گفته ضیاییان پنج شنبه و جمعه (۱۳ و ۱۴ آبان ماه) دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۲ آبان ماه) ابری گاهی همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و ‌پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) ابری وگاهی مه رقیق و در بعد از ظهر بارش باران و گاهی رعد و برق با حداقل دمای۱۲ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۱ و ۱۲آبان ماه) اهواز با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۱۷ و۱۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری