کد خبر: ۲۵۷۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به مجلس شورای اسلامی گفت: در فصل جدید اداره کشور طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس و همچنین اصلاح قانون شفافیت اموال مسئولان و برداشتن قید محرمانه از آن ضروری است.

سرمدی: قید محرمانه را از اموال مسئولان بردارید

به گزارش اعتدال، کیومرث سرمدی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار کرد: ملت پس از سالها مبارزه، ایثار و دفاع از آرمان‌های جمهوری اسلامی انتظار دارند که مشکلاتشان حل شده و تجربیات تلخ گذشته تکرار نشود. زمام امور باید به دست افراد پاکدست و فسادستیز و عدالت‌خواه سپرده شود.

وی با استناد به گفته شهید بهشتی مبنی بر «شیفته خدمت بودن و تشنه قدرت نبودن» اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که به عقلانیت انقلابی بازگشتیم. دولت سید ابراهیم رئیسی و مجلس یازدهم را شکست انحصار چندساله در مدیریت کشور می‌دانیم. امروز مردم و کشور به سرباز نیاز دارند چرا که در سالیان گذشته تجربه ژنرال‌های پرادعا را فراموش نکرده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد خطاب به سید ابراهیم رئیسی گفت: این مجلس به دولت شما اعتماد حداکثری دارد. حتما این اعتماد را قدر دانسته و در امور اجرایی کشور جز هم‌فکری و هم‌افزایی دخالتی نخواهد کرد. ما نمایندگان مدیران منصوب شما را یاری خواهیم کرد و ضمن حفظ جایگاه نظارتی و تقنینی مجلس در کنار آنها همکارتان خواهیم بود.

سرمدی از رئیس جمهور بابت اقدامات چند ماه اول دولت تشکر کرد و گفت: شما مسئله اخیر سوخت را به خوبی مدیریت کردید و به همین خاطر جا دارد در این خصوص به صورت ویژه تشکر کنم. بدیهی است بخشی از مشکلات مثل کسری بودجه و تأخیر در ابلاغ اعتبارات در نیم سال اول دغدغه قابل ملاحظه است که باید با همکاری دولت و مجلس اقدامی عاجل و منطقی به عمل آید.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، سامان‌دهی وزارت‌خانه‌ها، استانداری‌ها و معاونت‌ها را از مهم‌ترین مسائل کشور دانست و گفت: انتظار می رود که نیروهای انقلابی، پرکار، پاکدست، متخصص، کاردان جایگزین مدیران مستقر شوند چرا که قطعا مسببان وضع کنونی اگر نسخه شفا داشتند نتیجه‌اش صف مرغ نمی‌شد. البته منافاتی ندارد با حفظ مدیران خدوم و ولایی که شایستگی خود را فارغ از آنچه در سال های اخیر رقم خورده است، استفاده کنند.

ضرورت طرح شفافیت آرای نمایندگان و شفافیت اموال مسئولان

سرمدی واله گفت: در خصوص تکالیف مجلس در فصل جدید اداره کشور ضروری است طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس و همچنین اصلاح قانون شفافیت اموال مسئولان و برداشتن قید محرمانه از آن و تسریع در تصویب و ابلاغ رتبه بندی معلمان را که به نوعی مردم آن را آزمون مجلس انقلابی می دانند هر چه سریعتر عملیاتی کنیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس تأکید کرد: نیک می‌دانیم تعارض قوانین مختلف که ناشی از تورم قوانین کشور است دست و پای دولت و بخش خصوصی را در فعالیت‌های اقتصادی و توسعه کشور بسته است، وقت آن رسیده است که مجلس ضمن نظارت بر قوانین موجود با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و همفکری صاحب نظران نسبت به بازبینی و اصلاح قوانین به نفع مردم اقدام عاجل کند.

از صاحبان درآمدهای نجومی مالیات گرفته نمی‌شود

سرمدی با بیان اینکه در نظام مالیاتی کشور مشکلات جدی داریم، گفت: از معلم، کارگر و کارمند قبل از پرداخت حقوق مالیات می گیریم اما صاحبان درآمدهای نجومی با رابطه و فساد مخارج خود را بر مردم تحمیل می کنند، نبود دولت الکترونیک و عدم شفافیت باعث عملکردهای سلیقه ای شده است البته امید فراوان داریم با حضور مدیران جدید انضباط مالی دولت قطعا بهبود خواهد یافت.

وی در پایان ضمن اشاره به مسائل حوزه انتخابیه‌اش تاکید کرد: در این بین اظهار نظرهای غیر کارشناسی می تواند کشور را با چالش های جدی مواجه کند، نظرات مختلف در باره ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۱ و مدیریت آن به دستاویزی برای برخی از جریان های خارج از مجلس تبدیل شده است، لازم است ضمن احصا راهکارهای دقیق تدبیری اندیشیده شود که سفره مردم از عواید ارز دولتی بهره مند شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری