کد خبر: ۲۵۷۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
وزیر امورخارجه آمریکا در بخش پایانی این بیانیه بار دیگر تاکید کرده است که واشنگتن تمامی ابزارهای موجود، شامل تحریم ها برای جلوگیری و مقابله با شبکه ای که تجهیزات مورد نیاز برای توسعه فناوری پهپادها در ایران را فراهم می کند، به کار خواهد گرفت. وزیر امورخارجه آمریکا با اشاره به اقدام ضد ایرانی جدید واشنگتن تاکید کرد: از تمامی ابزارها برای جلوگیری از توسعه فناوری پهپادهای ایران استفاده می کنیم.

بیانیه ضد ایرانی وزارت خارجه آمریکا در پی اعمال تحریم‌های جدید

به گزارش اعتدال، آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا پس از اعمال تحریم های جدید واشنگتن علیه کشورمان بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن به تکرار ادعاهای خود درباره ایران پرداخت.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، بلینکن در بیانیه خود آورده است که از تمامی ابزارها برای جلوگیری از آنچه گسترش نفوذ و فعالیت های مخرب ایران، از جمله توسعه هواپیماهای بدون سرنشین (UAV) خوانده شده، استفاده می کنیم.

وی در ادامه با طرح این ادعا که فعالیت های ایران در حوزه پهپادهایش تهدیدی علیه منافع آمریکا است، مدعی شد که سپاه پاسداران ایران این پهپادها را در اختیار گروه های مورد حمایت ایران قرار داده است و آنها نیز از این ابزار برای حمله به نیروهای آمریکایی و دریانوردی بین المللی استفاده کرده اند.

وزیر امورخارجه آمریکا در بخش پایانی این بیانیه بار دیگر تاکید کرده است که واشنگتن تمامی ابزارهای موجود، شامل تحریم ها برای جلوگیری و مقابله با شبکه ای که تجهیزات مورد نیاز برای توسعه فناوری پهپادها در ایران را فراهم می کند، به کار خواهد گرفت.

به گزارش اعتدال، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جمعه شب در واکنش به اقدام اخیر خزانه داری آمریکا در تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی کشورمان ضمن محکوم کردن و مردود دانستن آن اظهار کرد: اعمال تحریم های جدید نشان دهنده رفتار کاملا متناقض کاخ سفید است. دولتی که از قصد بازگشت به برجام سخن می گوید و همان روش ترامپ را در تداوم اعمال تحریم ادامه می دهد این پیام را ارسال می کند که واقعا قابل اعتماد نیست.

وی افزود: دولت‌های مختلف در این کشور نشان داده‌اند که تا چه میزان ناتوان از درک واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران هستند. اینگونه اقدامات آمریکا در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت ترامپ و تحریم های غیر قانونی و ظالمانه این کشور است و همانطور که تاکنون این سیاست هیچ یک از اهداف آمریکا را محقق نکرده است باز هم دستاوردی برای این کشور جز ناکامی‌های جدیدتر در پی نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید کرد: این فشارها و تحریم ها خللی در عزم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت و آرامش مردم سرافراز کشور ایجاد نخواهد کرد و تهران مسیر توسعه پایدار اقتصادی را با قدرت ادامه می دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری