کد خبر: ۲۵۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
فرمانده هوانیروز ارتش:
فرمانده کل هوانیروز ارتش با اشاره به آمادگی و دستاوردهای امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: شاید قبلا با پشتوانه آمریکا ژاندارم منطقه بودیم ولی امروز روی پای خود ایستاده ایم.

نیروهای مسلح ما، قوی و قدرت بلامنازع منطقه و جهان هستند

به گزارش اعتدال، امیر سرتیپ یوسف قربانی در مراسم رونمایی از هواپیمای فرندشیپ ۳۰۳۱-۵ تازه بازآمد ارتش گفت: روی این هواپیما ۳۰ هزار ساعت کار انجام شد، متاسفانه در ابتدا شرایط خوبی نداشت ولی با تلاش و اقدام به جایگاه خوب کنونی رسید و یک کاری جهادی روی آن انجام شد، کار امروز امری بسیار ارزشمند و انقلابی است، امروزه در نیروهای مسلح به این فرمایش حضرت امام(ره) که فرمودند "ما می توانیم" لبیک گفته شده و همه به عنوان یک الگو به آن مهم توجه دارند.

وی افزود: اگر امروز اقتداری در نیروهای مسلح وجود دارد و در دکترین نظامی جهان، جمهوری اسلامی ایران نقش پررنگی دارد به دلیل لبیک نیروهای مسلح به همین جمله "ما می توانیم" است، موضوع مهم و مورد توجه دیگر نیروی انسانی ارزشمند جمهوری اسلامی است، ۴۸ هزار شهید ارتش افرادی توانمند و خداباور بودند، اگر این شهدا، جانبازان و ایثارگران نبودند شاید شرایط امروز به گونه دیگری بود.

قربانی در بخش دیگر از اظهارات خود با اشاره به ۸ سال جنگ تحمیلی بیان کرد: جنگ نابرابری علیه نظام نوپای ما ایجاد شد، مملکت ما در آن زمان آمادگی دفاعی نداشت و نیروی ارتش عراق در آن زمان بسیار قوی بود ولی چه اتفاقی افتاد که شرایط آن گونه شد که نیروی الهی مثل نیروی هوایی، نیروی زمینی و هوانیروز در سه روز اول دفاع مقدس صدام را زمین گیر می کنند؟ فرمانده هوانیروز عراقی می گفت سه روز اول جنگ کمر ما شکست، این عظمت نیروهای الهی ما بود.

وی ادامه داد: این ها الهام گرفته از یک نیروی الهی بود که روزانه ۱۰۰ تانک از گردان های دشمن زمین گیر می شد، زمانی که حفظ نظام، اسلام و قرآن و حفظ سرزمین و وطن باشد نیروهای مسلح کار اصلی را انجام می دهند.

فرمانده کل هوانیروز ارتش گفت: امروز در جهان و در منطقه هرکاری انجام شود حضور جمهوری اسلامی در آن یک مولفه است، شاید قبلا با پشتوانه آمریکا به عنوان ژاندارم منطقه بودیم ولی امروز روی پای خود ایستاده ایم و باید توجه کنیم که این ۴۸ هزار شهید ارتش برای نظام جمهوری اسلامی قدرت خلق کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز خانواده شهدا پای انقلاب و نظام ایستاده اند، اظهار کرد: در نیروی هوایی ما هواپیما زیاد است و در هوانیروز هم این امور به خوبی پیگیری می شود، اگر نیروی انسانی ما نیروی انسانی خوبی نبود شاید این اتفاقات نمی افتاد، نیروهای مسلح ما امروز نیروی قوی و قدرت بلامنازع منطقه و جهان هستند و ارتش ما یک ارتش انقلابی و همیشه در کنار مردم می باشد، ما نیروهای مسلح زمانی که دشمنی باشد علیه آن همه ید واحده می شویم و زمانی که نیاز مردم عزیز باشد در کنار مردم خواهیم بود.

قربانی عنوان کرد: در سیل، زلزله و وقتی بحرانی رخ می دهد همه دست به دست هم می دهیم تا بحران را جمع کنیم، در زلزله کرمانشاه پروازهای زیادی انجام شد که کاری انقلابی بود یا در سیل لرستان و گلستان اقدامات خوبی انجام شد، در انتخابات ریاست جمهوری نیز از سوی هوانیروز اقدامات خوبی برای جابه جایی صندوق های رای شکل گرفت، امروز ما در بحث اورژانس کشور ۳۰ استان را پوشش می دهیم و با تلاش نزدیک به هزار نفر را از مرگ نجات داده ایم.

وی تاکید کرد: پس باید توجه کنیم که نیروهای مسلح علاوه بر عملیات های امنیتی و نظامی در کنار مردم عزیز نیز می باشند، دستاوردهای خوبی در همه قسمت های نیروهای مسلح و انتظامی کسب شده است، خدا را شکر می کنیم به سامانه بومی دید در شب در هوانیروز دست پیدا کردیم و این سامانه را بر بالگردها نصب کرده ایم، سامانه های موشکی برد بلند در هوانیروز بهینه شده و بحث قطعه سازی در بحث آماده به کاری بالگردها به خوبی پیگیری شده است، رزمایش های خوبی هم انجام شده به گونه ای که در رزمایش جاسک ناوهای آمریکایی در منطقه دست هایشان را بالا بردند که این اقتدار نیروهای مسلح است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری