کد خبر: ۲۵۷۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۴
مخازن آب پلی اتیلن به مخازنی گفته می شود که برای نگهداری و حمل و نقل مایعاتی که با پلی اتیلن سازگاری دارند استفاده می شود که در زبان عامیانه به این مخازن مخزن های پلاستیکی نیز گفته می شود.استفاده از این نوع مخازن در سالهای اخیر برای مصارف گوناگون بسیار زیاد شده است.

مخازن آب پلی اتیلن چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مخزن آب پلی اتیلن چیست؟

از مخزن های پلی اتیلن برای نگهداری آب و سایر مایعات دیگر که با ساختار پلی اتیلن سازگار باشند استفاده می شود.به طور مثال در صنایعی مانند کشاورزی و صنعتی و ساختمانی برای حمل مایعات و یا سموم کشاورزی از این مخازن پلی اتیلن استفاده می شود.در چند سال اخیر استفاده از این مخازن نسبت به سال های قبل افزایش زیادی داشته است و ارزان بودن و در دسترس بودن این مخازن یکی از دلایل اصلی محبوبیت این مخازن در سال های اخیر می باشد.

انواع مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن در شکل ها و اندازه های متفاوتی طراحی تولید می شود که هر کدام با توجه به ویژگی های خود برای مصارف خاصی تولید و استفاده می ضشود در ادامه مقاله انواع مخزن پلی اتیلن را معرفی و ویژگی هر کدام را نیز معرفی خواهیم کرد.
• مخازن پلی اتیلن افقی
• مخازن پلی اتیلن عمودی
• مخزن های پلی اتیلن کتابی و مکعبی
• مخازن آسان رو
• مخازن سم پاشی

مخازن پلی اتیلن افقی

مخازن آب پلی اتیلن چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مخازن آب پلی اتلین افقی به صورت استوانه هایی خوابیده هستند و با اندازه های مختلفی ساخته می شود و نسبت به وزن استوانه ها پایه هایی از جنس خود مخازن نیز برای آنها طراحی و نصب می شود تا بتواند وزن استوانه ها را تحمل کند و سر پا بایستد. این مخازن به صورت یک لایه دولایه و سه لایه ساخته می شود و از مخازن دو لایه برای نگهداری محلول های شیمیایی و آب استفاده می شود و از مخازن سه لایه زمانی استفاده می شود که نمی خواهیم نور خورشید به مایع درون مخازن ورود پیدا کرده و باعث تغییرات شیمیایی در محلول شود و یا برای جلوگیری از جلبک بستن آب استفاده می شود.

مخازن پلی اتیلن عمودی

مخازن آب پلی اتیلن نیز مانند نوع افقی در یک لایه ،دو لایه و سه لایه طراحی و ساخته می شود و گنجایش حجم بین 5 تا 126 متر مکعب را دارند و برای مکان هایی که ارتفاع بیشتر و عرض کمتری دارند مناسب است ،و برای نگهداری مایعات با PH بالا و پایین مناسب می باشند.برای اینکه اینگونه مخازبن عمودی به راحتی سرپا بایستند باید دیواره های محکم برای آنها تعبیه بشود.

مخزن های پلی اتیلن کتابی و مکعبی

مخازن آب پلی اتیلن به شکل کتابی و مکعبی برای مکان هایی که فضای بسیار کمتری دارند طراحی و ساخته شده است .این مخزن آب به دلیل باریک و کم حجم بودنشان براحتی قابل حمل و نقل حتی از درگاه های کم عرض و باریک هم عبور می کنند و به راحتی نیز نصب می شوند

مخازن آسان رو

این نوع مخازن برای مکان هایی که نیاز به حمل و نقل راحت تری دارند مانند منازل و برخی صنایع که ورئدی های محدود برای نصب مخزن دارند مناسب هستند .این نوع مخازن نیز به صورت تک لایه ،دولایه ، سه لایه و چهار لایه تولید می شوند.

مخازن سم پاشی

برای نگهداری مایعات شیمیایی و سموم کشاورزی مخازن سم پاشی طراحی و تولید می شود تا کشاورزان به راحتی بتوانند سموم کشاورزی خود را نگهداری کنند.

تفاوت مخازن آب پلی اتیلن تک لایه ،دولایه و سه لایه چیست؟

در ابتدا برای ساخت مخازن آب پلی اتیلن فقط از یک لایه برای ساخت مخازن استفاده می شود اما بعد از مدتی مایعاتی که در این مخازن قرار می گیرند به دلیل تابش نور خورشید برای مایعات داخل مخزن ممکن است تغییرات شیمیایی رخ دهد و یا آب داخل این مخزن جلبک ببند و بعد از مدتی به دلیل تغییرات شیمیایی آب بوی نامطبوع بگیرد به همین علت بعدها این مخازن به صورت دو لایه و سه لایه ساخته شدند و برای لایه میانی در مخازن سه لایه از یک لایه مشکی رنگ استفاده می شود تا از عبور نور خورشید به داخل مخازن جلوگیری کند و همین امر باعث می شود تا مایعات داخل مخزن دچار تغییرات شیمیایی نشوند و یا آب به دلیل نبود نور خورشید جلبک نزند و بوی بد نگیرد.

مخازن آب پلی اتیلن چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایای استفاده از مخازن آب پلی اتیلن

استفاده از مخازن آب پلی اتیلن مزایایی دارد که در ادامه به آ«ها می پردازیم.
• مخازن آب پلی اتلین نسبت به مخازن دیگر مانند مخازن فلزی دارای وزن کم تر و قیمت ارزان تری هستند.
• این نوع مخازن دارای عایق های حرارتی هستند.
• در برابر عوامل محیطی مانند خوردگی ها مقاوم هستند.
• دارای مقاومت نسبتا بالایی در نگهداری مواد شیمیایی دارند.
• به دلیل وزن کم این مخازن در صورت خالی بودن به راحتی قابل حمل حتی بدون وسیله نقلیه نیز می باشند.
• مخازن آب پلی اتیلن نصب و نگهداری بسیار راحتی دارند .
• در رنگ های مختلف نیز قابل طراحی و تولید هستند.
• این نوع مخازن برای محیط های مختلف با ابعاد مختلف قابل طراحی و تولید هستند.
• این مخازن در صورت پاره شدن قابل تعمیر هستند.
معایب مخازن پلی اتلین
این نوع مخازن در کنار مزایای بسیار زیادی که دارند معایبی هم دارند :
• مخازن پلی اتیلن در برابر حریق و آتش قابل اشتعال هستند.
• در صورت برخورد شدید یک وسیله تیز به مخازن احتمال پارگی بسیار بالایی دارند.
• مخازن آب پلی اتیلن انبساط حرارتی بالایی دارند.
• برای نگهداری بنزین مناسب نیستند زیرا ممکن بعد از مدتی باعث ست شدن ساختار مخزن شوند.
سایت خزر منبع تولید کننده مخازن آب پلی اتیلن و فلزی در ایران می باشد. و محصولاتی دیگری همچون دستگاه کارواش بخار را شامل میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری