کد خبر: ۲۵۷۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
تلفن همراه یا موبایل یک سیستم ارتباطی سیار بسیار پر کاربرد و‌ مهم است. امروزه به اصلی ترین وسیله ارتباطی تبدیل شده و هم جایگاه مهمی یافته. هم به کلیدی ترین وسیله ارتباط راه دور تبدیل شده است.

تلفن همراه علاوه بر تماس آپشن های دیگری مانند اتصال به اینترنت و شبکه های مجازی بین المللی را نیز دارد. در نوشته پیش رو از آمپلی تک در ارتباط با یکی از ابزارهای مهم و جنبی که در برقراری ارتباط نقش مهمی دارد بنام دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل توضیحاتی خواهیم داد.

دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

در بعضی از مواقع با عدم آنتن دهی مناسب یا اینترنت ضعیف مواجه خواهیم شد. این مسئله می تواند آزار دهنده باشد. زیرا در شرایط سخت نمی توانید به بسیاری از کارهای خود رسیدگی کنید. ضمن این که امروزه و در شرایط کرونا اکثر کارها و مشاغل وابستگی شدیدی به اینترنت پیدا کرده است. همین مسائل باعث می شود که به اهمیت تقویت آنتن پی ببرید. شما اگر با دستگاه تقویت آنتن موبایل آشنا شوید می توانید بسیاری از مشکلات خود را در این زمینه حل کنید.
برای تقویت آنتن موبایل دستگاهی طراحی و تولید شده که می تواند آنتن گوشی را تقویت کرده و افزایش دهد. دستگاه آنتن تقویت کننده موبایل در واقع سیگنال های ضعیف تلفن همراه را تقویت کرده و سوار بر امواج استاندارد باز نشر می کند. همچنین این دستگاه می تواند سرعت اینترنت را افزایش داده و شرایط را برای برقراری یک مکالمه سالم فراهم کند.

تقویت کننده تلفن همراه چیست و چگونه کار می کند؟

در تعریف تقویت کننده تلفن همراه می توان گفت که دستگاهی است الکترونیکی و تائید شده از طرف فدرال ارتباطات(FCC) و مدار مجتمع(IC). تقویت کننده آنتن که به آن ریپیتر یا تکرار کننده هم گفته می شود می تواند سیگنال سلولی موجود را به سیگنالی قوی تر تبدیل نماید. سیگنال هایی مانند 2G را به 3G و 4G LTE. البته در حال حاضر برای نسل جدید 5G نیز موجود است.
تقویت کننده های آنتن موبایل می تواند با تمامی دستگاه های اینترنت همگام شود. ازجمله گوشی های هوشمند، تبلت، هات اسپات ها، نوت بوک ها و غیره. اگر اطمینان دارید در خانه یا محل کارتان برج های اینترنت همراه وجود دارد و بیرون خانه یا محل کار آنتن دهی خوبی برقرار است. درون خانه یا محل کار سیگنال ضعیف است مطمئنا به یک تقویت آنتن موبایل احتیاج دارید تا قدرت سیگنال را افزایش دهد.

انواع تقویت کننده تلفن همراه

تقویت کننده های تلفن همراه خانگی در انواع مختلف تولید می شوند که عبارتند از:

تقویت کننده آنتن موبایل آنالوگ (دستی)

امروزه بیشتر تقویت کننده ها دستی (آنالوگ) هستند. این نوع دستگاه ها تمامی فرکانس های حامل تلفن همراه با استفاده از تکنولوژی قدیمی تقویت می کنند. البته تقویت کننده های پهنای باند معمولا با یک کابل و کیت خارجی به فروش می رسند که نیاز به نصب بیرون از خانه دارند. گاهی اوقات به تقویت کننده های آنتن آنالوگ، ریپیتر دوجهتی یا به اختصار (BDA) هم گفته می شود.‌ تقویت کننده های BDA هم برای تلفن های سلولی (مانند گوشی های هوشمند امروزی) وهم برای گوشی های دو طرفه استفاده می شود.

تقویت کننده آنتن هوشمند

دستگاه های تقویت آنتن گوشی هوشمند در واقع تقویت کننده های بی سیمی هستند که از تعداد زیادی پردازنده های باند پایه قوی تمام دیجیتال استفاده می کنند. نیاز به پخش دوباره سیگنال را حذف می کنند. تقویت کننده های هوشمند معمولا قدرتی بیش از 100 دسی بل دارند. در حالی که همتای آنالوگ آن ها تنها 63 تا 70 دی سی بل قدرت دارد. بوستر های هوشمند کمی گران تر از آنالوگ هستند. اما ویژگی و قدرت بیشتری دارند.

نحوه کار تقویت کننده آنتن موبایل

یک تقویت کننده آنتن تلفن همراه با دریافت سیگنال ضعیف، تقویت ان و ارسال سیگنال قوی کار می کند. در ادامه با اجزای یک تقویت کننده آنتن آشنا می شویم.

آنتن خارجی

آنتن خارجی معمولا روی پشت بام خانه نصب می شود و سیگنال های ضعیف 3G و 4GLET را دریافت می کند. این آنتن ها معمولا دو نوع هستند.
• آنتن های با زاویه 360 درجه
• آنتن یک جهتی با زاویه 45 درجه

دستگاه بوستر یا تقویت آنتن

سیگنالی که به وسیله آنتن خارجی دریافت می گردد وارد دستگاه بوستر می شود. قدرت این دستگاه با دی سی بل سنجیده می شود. یک دستگاه تقویت کننده آنتن خارحی خوب باید حداقل 60 دی سی بل داشته باشد. قوی ترین مدل این دستگاه ها 70 دی سی بل قدرت دارند.

آنتن داخلی

سیگنال تقویت شده وارد آنتن داخلی شده. این آنتن سیگنال را در فضای داخلی ساختمان پخش می کند. آنتن های داخلی هم معمولا دو نوع دارند.
• آنتن پنل: این مدل آنتن معمولا روی. دیوار نصب می گردد و سیگنال قوی را نزد خود پخش می کند.
• آنتن گنبدی: این مدل معمولا در سقف اتاق نصب می گردد. سیگنال در همه جهات به صورت مساوی پخش می شود.
سخن آخر
قبل از خرید هر نوع تقویت کننده تلفن همراه قدرت آنرا در نظر بگیرید. از کیفیت خوب آن مطمئن شوید و این که خدمات پس از فروش قوی داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری