کد خبر: ۲۵۷۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: تزریق نوبت سوم یا یادآور واکسن کرونا در استان هرمزگان آغاز شده است

تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در هرمزگان آغاز شد

دکتر فاطمه نوروزیان صبح امروز (چهارم آبان ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن یک هرمزگانی دیگر شمار فوتی‌های کرونایی در استان به دو هزار و ۴۲۴ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه با بستری شدن ۴۰ بیمارکرونایی جدید دیگر جمع بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ۱۵۸ بیمار رسید، تصریح کرد: اکنون ۲۷ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری هستند و حال ۴ نفر وخیم است.

وی با اشاره به اینکه تزریق نوبت سوم یا یادآور واکسن کرونا در استان هرمزگان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: دراین مرحله واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان که در ارتباط با بیماران هستند ، تزریق می‌شود.

نوروزیان با بیان اینکه زمان تزریق نوبت سوم نیز، شش ماه پس از دریافت واکسن نوبت دوم است، عنوان کرد: پس از واکسیناسیون کارکنان بهداشت و درمان، تزریق نوبت سوم واکسن به گروه‌های سنی بالای ۸۰ سال نیز اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون نوبت سوم بر اساس اولویت‌ گروه‌های سنی و در صورت نیاز اعلام می‌شود، اظهار کرد: در این مرحله سه نوع واکسن آسترازنکا، پاستوکووک و سینوفارم تزریق می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: در هرمزگان تاکنون ۸۷ درصد از گروه‌های هدف نوبت نخست و ۴۹ درصد نیز هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری