کد خبر: ۲۵۷۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
جلسه‌ای با دکتر سجادی درباره اساسنامه داشتیم و اساسنامه پس از تصویب در مجلس، باید به فیفا ارائه شود، وگرنه فدراسیون فوتبال با خطر «جدی جدی جدی» روبه‌رو خواهد شد.

خطر تعلیق فدراسیون فوتبال جدی شد

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ورزش و جوانان، پولی بابت پرداخت به طلبکاران خارجی استقلال و پرسپولیس به حساب فدراسیون واریز کرده است یا خیر؟ بیان کرد: این کار را تا امروز نکرده‌ایم و تاکنون نتوانستیم ۱۰ یورو انتقال بدهیم. یکی از مباحثی که با اینفانتینو خواهیم داشت، پول‌های بلوکه شده است و می‌خواهیم راهی برای تزریق این مبلغ پیدا کنیم. ما در تنگنا هستیم و اگر میزبانی را برای تیم ملی نمی‌گرفتیم، باید حدود ۲۰۰ هزار دلار برای هر مسابقه پرداخت می‌کردیم.

عزیزی خادم با تشکر از حمید سجادی برای بازدید از تمرین تیم ملی ایران عنوان کرد: از وزیر ورزش درخواست برگزاری جلسه‌ای با رئیس جمهور داشتیم. مزایده‌ای برای اسپانسر تیم‌های ملی داشتیم که اقدامی نشده است. توافقاتی با یک شرکت داشتیم که هنوز قراردادی امضا نشده است. امیدوارم دولت به صورت ویژه، تیم ملی را دریابد.

وی در مورد وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فیفا سال گذشته به ما اجازه داد انتخابات فدراسیون را ظرف یک سال برگزار و بند نخست اساسنامه را اصلاح کنیم. وزیر ورزش و معاون او از اساسنامه خارج شدند و اگر موضوع اساسنامه حل نشود، فوتبال ایران دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد شد. رقبای ما به دنبال مانور روی بحث تعلیق هستند تا فرصتی برای صعود به جام جهانی داشته باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال با تمجید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بابت حمایت از فوتبال ملی گفت: جلسه‌ای با دکتر سجادی درباره اساسنامه داشتیم و اساسنامه پس از تصویب در مجلس، باید به فیفا ارائه شود، وگرنه فدراسیون فوتبال با خطر «جدی جدی جدی» روبه‌رو خواهد شد.

عزیزی خادم خبر از همکاری فدراسیون فوتبال کشورمان با فدراسیون قطر خبر داد و تصریح کرد: قرارداد چهار ساله‌ای با قطر می‌بندیم تا از امکانات فوتبال این کشور استفاده کنیم و داوران ما هم به این کشور اعزام می‌شوند.

وی درباره لوگوی جدید فدراسیون فوتبال و نیز وضعیت قراردادی مربیان تیم‌های رده‌های مختلف ملی خاطرنشان کرد: کار‌های لوگو انجام شده است و ما قریب به اتفاق قرارداد مربیان تیم‌های ملی را پرداخت کردیم.

عزیزی خادم درباره استفاده از کلماتی همچون «خوبان عالم» و شایعه ارتباط با جادوگر گفت: من نشنیدم. ما شکرگذار خداوند عالم هستیم و موفقیت‌های امروز فدراسیون، لطف الهی است. همه مخلوقات حضرت حق هستیم و هر کسی بخواهد با نفسش، قدمش و دعایش به ما کمک کند دست‌مان را به سویش دراز می‌کنیم. همیشه درباره دعای خیر حرف می‌زنیم و زیارت هم می‌رویم. بحث اعتقادی خود را داریم، با این حال فدراسیون فوتبال با نگاه مدرن و دانش بنیان و رویکرد توسعه‌ای قدم برمی‌دارد. این مسائل بی‌اساس و پایه در شأن فدراسیون فوتبال و نگاه توسعه‌ای ما نیست و برای آخرین بار درباره آن صحبت می‌کنم.

عزیزی خادم در مورد مشکل در برنامه‌ریزی مسابقات لیگ تصریح کرد: در این بخش برنامه‌ریزی می‌کنیم و به ترافیک مسابقات ملی برخورد کردیم. صحبت‌هایی با بیات (مدیرعامل شارلوای بلژیک) داشتیم و یک نفر خواستیم تا برای ما ساختارسازی کند. مهدوی‌کیا چهار دستیار از هلند و آلمان برای تیم امید آورد و قرار شد بیات شخصی را معرفی کند. درصدد ساماندهی لیگ و برگزاری آن هستیم تا مطابق گذشته نباشد.

وی درباره پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان داخلی توسط باشگاه‌ها خاطرنشان کرد: ما از جا‌های مختلف تحت فشار بودیم و از نورشرق (رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال) درخواست کردم سازوکاری فوری ایجاد کند. مگر خون بازیکنان خارجی رنگین‌تر است؟ بازیکنان و مربیان داخلی هم زندگی و زمان خود را می‌گذارند و نباید میان پاسکاری مراجع حقوقی قرار بگیرند. از نورشرق خواستیم ضوابط موردنظر بازیکنان خارجی، برای بازیکنان داخلی هم انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری