کد خبر: ۲۵۷۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
در آخرین روز کاری هفته شاهد تداوم روند صعودی بورس بودیم. شاخص برای هشتمین روز متوالی صعود کرد و یک گام دیگر به کانال ۱.۵ میلیونی نزدیک شد.

پیش بینی بورس /17 مهر 1400

به گزارش اعتدال،۵۴ درصد نمادهای بازار سبزپوش شدند و شاخص هم وزن هزار و ۷۹۰ واحد رشد کرد. به علاوه برای پنجمین روز متوالی بازار با مازاد تقاضا بسته شد و ارزش مازاد تقاضا در روز چهارشنبه -نسبت به روز قبل- رشد ۳۶ درصدی داشت.

علاوه بر این، هرچند که در ۳ روز کاری اخیر شاهد خروج پول حقیقی از بازار بوده‌ایم اما این روند در روزهای دو‌شنبه و چهارشنبه کاهشی بود که نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود. روز یکشنبه ۵۶۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد ولی در روز دوشنبه به ۳۲۳ میلیارد تومان کاهش یافت و روز چهارشنبه به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

اما این روزها یک چشم فعالان بورسی به تغییرات قیمت ارز است تا جایی که بسیاری از تحلیل‌گران یکی از عوامل اصلی رشد شاخص در ۸ روز اخیر را بازگشت دلار از مسیر نزولی قبلی و بالا آمدن آن به کانال ۲۸ هزار تومانی می‌دانند. صبح روز چهارشنبه پس از اظهارات وزیر خارجه مبنی بر بازگشت به مذاکرات برجامی،‌ دلار ریزش کرد. اما پس از اعلام انتصاب علی صالح‌آبادی به رئیس کلی بانک مرکزی از شتاب روند نزولی دلار کاسته شد. در بازار فردایی نیز قیمت دلار اندکی افزایش یافت و تا ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان بالا آمد. بنابراین سیگنال نزولی دلار چندان قدرتمند به نظر نمی‌رسد و روندهای درونی بازار سهام می‌تواند شاخص را بالا بکشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری