کد خبر: ۲۵۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
سخنگوی دانشگاه علدم پزشکی گیلان گفت: امتناع برخی شهروندان از دریافت واکسن کرونا آنها را از دریافت خدمات محروم می کند.

امتناع از واکسیناسیون فرد را از خدمات محروم می‌کند

به گزارش اعتدال، فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی شایعات در فضای مجازی درباره واکسیناسیون، اظهار کرد: همه مردم برای ایمنی بیشتر باید واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه عدم واکسیناسیون مشکلات فراوانی برای شخص و جامعه ایجاد می‌کند، افزود: با توجه به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ارائه خدمات بر اساس داشتن کارت واکسن همه مردم باید واکسیناسیون را انجام دهند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه نداشتن کارت واکسن افراد را از دریافت همه خدمات در سطح جامعه محروم می‌کند، گفت: افرادی که درباره تزریق واکسن به دلایل واهی مقاومت می‌کنند هم سلامت خود و هم سایر افراد جامعه را به خطر می‌اندازند.

وی در ادامه همچنین به شایعاتی درباره سلامت و ایمنی واکسن‌های موجود اشاره و تأکید کرد: همه واکسن‌های در حال تزریق مراحل بالینی خود را گذرانده و مورد تأیید قرار گرفته و در مقابل بیماری ایمنی ایجاد می‌کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه افرادی که واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند کمتر به این ویروس مبتلا می‌شوند، گفت: در صورت ابتلاء نیز شدت این بیماری در این افراد بسیار خفیف است.

وی به ادامه شیب نزولی بیماری کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان گیلان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۸۷ بیمار جدید در بیمارستان پذیرش شده‌اند، گفت: ۷۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۱۳ بیمار امروز به این بخش منتقل شده است.

وی تأکید کرد: همچنان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و تجمعات باید از سوی شهروندان رعایت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری