کد خبر: ۲۵۶۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
جزیره زیبای کیش هر ساله میزبان گردشگران متعددی است که شاید بیشتر آنها با هدف استفاده از تفریحات آبی، به این جزیره سفر می کنند.

این جزیره علاوه بر داشتن تفریحات آبی متعدد مانند جت اسکی، قایق سواری، پاراسل، غواصی و ....، از جاذبه های گردشگری تاریخی دیگری مانند شهر زیرزمینی کاریز و شهر باستانی حریره و همچنین دیدنی های دیگری مانند پارک دلفین ها و باغ پرندگان نیز بهره می برد. اما ما در این مقاله می خواهیم سه تا از دیدنی های جزیره کیش که شاید نام آنها را کمتر شنیده باشید یا اصلا نشنیده باشید را به شما معرفی کنیم تا هر زمان قصد داشتید با خرید بلیط هواپیما به این جزیره سفر کنید، حتما از این جاذبه های گردشگری نیز دیدن کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درخت سبز

درخت سبز کیش، کهنسال ترین درخت لور یا همان انجیر معابد می باشد که در جزیره کیش قرار گرفته است. می گویند قدمت این درخت به حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال پیش بازمی گردد. این درختان در زمان ایلخانی و تیموری وارد ایران شدند و ریشه آنها از کشور هند و چین است. همین موضوع نشان دهنده رونق جزیره کیش در آن زمان است. یک نکته جالب این است که اگر به شاخه های این درخت دقت کنید، شاهد پارچه هایی هستید که مردم به آنها بسته اند. زیرا برخی از مردم جزیره تقدسی را برای این درخت قائل هستند و برای برآورده شدن حاجت هایشان، به شاخه های این درخت پارچه گره می زنند.


قلعه جنی

دومین جاذبه ای که می خواهیم به شما معرفی کنیم، قلعه جنی کیش است. همانطور که از اسم این قلعه پیداست، بومی های این جزیره اعتقاد دارند که این قلعه در تسخیر جن هاست. اما ریشه این موضوع به دهه ۴۰ بازمی گردد. زمانی که این قلعه یک پاسگاه بود. کارکنان این پاسگاه بخاطر صداهای عجیب و غریبی که شب ها از داخل قلعه بیرون می آمد، اعتقاد داشتند که در این قلعه جن وجود دارد. این قضیه زمانی جدی تر شد که ۴ سرباز، وقتی قرار بود از شب تا صبح داخل قلعه کشیک دهند، وقتی دیگر کارکنان صبح روز بعد رسیدند، با جنازه بهت زده این ۴ نفر روبرو شدند. بعدها تحت فشار کارکنان، بالاخره این قلعه به بهانه قدیمی بودن، تخلیه شد.


آب انبار دوقلو

یکی دیگر از این جاذبه های کمتر شناخته شده، آب انبار دوقلوی کیش می باشد. شاید با شنیدن نام آب انبار، یاد استان های کویری مانند یزد و کرمان بیافتید. اما جالب است بدانید که در جزیره کیش هم یک آب انبار وجود دارد. بدلیل آب و هوای گرم و مرطوب کیش، این آب انبار ساخته شد تا از آن برای ذخیره آب و استفاده از آن در فصول کم باران تر استفاده شود.


راهنمای سفر به کیش

برای سفر به جزیره کیش و خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت، می بایست سری به سایت اسنپ تریپ بزنید. اسنپ تریپ بلیط هواپیما با بهترین قیمت به مقصد کیش را به شما ارائه می دهد. شما می توانید با جستجوی نام جزیره کیش در قسمت پرواز داخلی و همچنین تعیین تاریخ پرواز، پیشنهادات مختلف اسنپ تریپ را دریافت نموده و با بررسی آنها از لحاظ قیمت و ساعت پرواز و ایرلاین، بلیط مورد نظرتان را خریداری نمایید. اگر ساکن شهری مثل تهران یا مشهد هستید، می توانید هنگام خرید بلیط رفت، بلیط هواپیما کیش تهران یا بلیط هواپیما کیش مشهد را نیز خریداری نموده و خیال خود را از بابت برگشت راحت کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری