کد خبر: ۲۵۶۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
پلیس ترافیک ایدیل با تهیه گزارشی از محل حادثه معراج 7 ساله را مقصر تصادف و جان باختن خودش اعلام کرد.

مرگ تلخ کودک 7 ساله

پلیس راهنمایی و رانندگی ایدیل شرناخ، با تهیه گزارشی از محل حادثه، اعلام کرد معراج میر اوغلو، پسربچه 7 ساله که سوار دوچرخه خود توسط خودروی زرهی پلیس زیر گرفته شده و جان باخته، مقصر این تصادف است.

به گزارش رکنا، بر اثر تصادف معراج میر اوغلو پسربچه 7 ساله با خودروی زرهی پلیس در داخل کوچه 533 محله تورگوت اوزال ایدیل، دوچرخه آهنی این کودک به سه تکه تقسیم شد و هر تکه ای بیش از 3 متر با بقیه فاصله دارد. همچنین یکی از دمپایی های کودک با چند متر فاصله پرتاب شده، و دمپایی دیگر او به دلیل شدت ضربه به پشت بام یک ساختمان در نزدیکی محل حادثه پرتاب شده است و قطرات خون پاشیده شده از بدن او تا فاصله ای سه متری دیده می شود.

مرگ تلخ کودک 7 ساله / معراج در خیابان جان باخت
با وجود شهادت شاهدان مبنی بر سرعت زیاد خودروی زرهی پلیس و بی توجهی به علامت هشدار ایست، در گزارش تشخیص صحنه جرم، که توسط نیروهای ژاندارمری و پلیس راهنمایی و رانندگی تهیه شده است، معراج 7 ساله به عنوان مقصر این تصادف شناخته شده است.

همچنین با وجود درخواست دادستانی ایدیل مبنی بر بازداشت افسر پلیسی که پشت فرمان خودروی زرهی بوده، این افسر پلیس که با زیر گرفتن معراج 7 ساله کودک کُرد با خودروی نظامی زرهی، باعث مرگ او شده بود، با گفتن دو جمله «سرعت خودرو زیاد نبود، نمی خواستم اینطور بشود» آزاد شد.

بر اساس گزارش انجمن حقوق بشر ترکیه تنها در سال های اخیر 37 کودک در شهرهای کُردنشین بر اثر برخورد خودروهای زرهی نیروهای نظامی ترکیه، جان باخته اند.

معراج کوچک با آغاز سال تحصیلی جدید در دوشنبه این هفته، به کلاس دوم می رفت. او آرزو داشت معلم بشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری