کد خبر: ۲۵۶۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
مقرر شد سقف قیمتی پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت بیش از 5 میلیون تومان نباشد.

قیمت بلیت پرواز اربعین اعلام شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: نرخ بلیت پرواز اربعین که از ۲۸ شهریور پیش فروش آن آغاز می شود، ۵ میلیون تومان مصوب شد.

محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه طی جلساتی که با انجمن شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد، مقرر شد سقف قیمتی پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت بیش از 5 میلیون تومان نباشد گفت: البته شرکت‌های هواپیمایی این را هم اعلام کردند که ممکن است بسته به ساعات و میزان تقاضا قیمت بلیت پروازهای اربعین برای بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر کمتر از این رقم هم باشد.

ذیبخش تأکید کرد: رقم مصوب شده فقط مربوط به بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر 1400 است که پروازهای اربعین انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار کرد : فروش بلیت به صورت انفرادی خواهد بود.

او با بیان اینکه در پروازهای اربعین 11 شرکت هواپیمایی داخلی و دو شرکت هواپیمایی خارجی (العراقیه و فلای‌عراق) مشارکت می‌کنند افزود: تمامی مسافران باید تست پی سی ار منفی ۷۲ ساعت پیش از سفر به همراه کارت واکسن هر دو دوز را داشته باشند.

ذیبخش با بیان اینکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای جابه‌جایی این 30 هزار نفر زوار، 400 سورتی پرواز در قالب 200 پرواز رفت و 200 پرواز برگشت انجام شود افزود: همه شرکت‌های هواپیمایی برای انجام پروازهای اربعین اعلام آمادگی کرده‌اند.

او بیان کرد: فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز را برای پروازهای اربعین درنظر گرفته‌ایم، البته بنا را بر این گذاشتیم که اگر تعداد زوار با هماهنگی دو طرف افزایش یابد، فرودگاه‌های دیگر را هم فعال کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری