کد خبر: ۲۵۶۰۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد.و شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2020 در توکیو ژاپن آغاز شد و از روز چهارشنبه ورزشکاران رقابت خود را در این بازی ها آغاز می کنند.

پایگاه خبری اعتدال- شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2020 در توکیو ژاپن برگزار شد و از روز چهارشنبه ورزشکاران رقابت خود را در این بازی ها آغاز می کنند.

* از ساعت‌ها قبل از شروع مراسم افتتاحیه، خیابان‌های منتهی به ورزشگاه المپیک توکیو حال و هوای برگزاری مراسم افتتاحیه را داشت و همچون هر مراسم دیگری از این دست، خیابان‌های اطراف ورزشگاه توسط پلیس و نیروهای نظامی مسدود شده بود.


* در اطراف ورزشگاه تعدادی زیادی داوطلب حضور داشتند که وظیفه آنها کمک کردن به ورزشکاران معلول برای حضور در مراسم افتتاحیه بود. در بین آنها داوظلبان با هر نوع رده سنی دیده می‌شد.

* در ورزشگاه ملی المپیک توکیو به غیر از خبرنگاران و عکاسان، تماشاگر دیگری حضور ندارد و ورزشگاه زیبای توکیو خالی از تماشاگر است. این ورزشگاه در منطقه میجی جینگیو واقع شده است که در بازی‌های المپیک 2020 مسابقات فوتبال، راگبی و دوومیدانی در آن برگزار شد.

* با توجه به برگزاری بازی‌های پارالمپیک، روی زمین چمن ورزشگاه صندلی‌های زیادی چیده شده است تا ورزشکاران بعد از برگزاری رژه روی این صندلی‌ها بنشینند.

* بخش‌های مختلف مراسم علاوه بر زبان‌های ژاپنی و انگلیسی، به زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، کره‌ای و چینی هم به اطلاع حاضرین در ورزشگاه می‌رسد.

* با وجود غیبت کاروان افغانستان در بازی‌های پارالمپیک 2020 ، یک نماینده از سازمان ملل پرچم این کشور را در مراسم افتتاحیه حمل کرد.

* پس از معرفی میهمانان حاضر در ورزشگاه، مراسم اهتزاز پرچم ژاپن انجام شد. حمل پرچم ژاپن با پارالمپین‌های پیشین این کشور بود که یکی از آنها روی ویلچر نشسته بود. معرفی این پارالمپین‌ها تشویق حاضران در ورزشگاه را به دنبال داشت.

* اَندرو پارسونز رئیس‌ کمیته بین‌المللی پارالمپیک از میهمانان حاضر در ورزشگاه است.

* پرچم ژاپن در نهایت به هفت چهره نظامی ژاپنی سپرده شد تا کار اهتزاز آن را انجام دهند.

* توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک از دیگر حاضران در ورزشگاه است.

* سرود ملی ژاپن توسط یک بانوی نابینا اجرا شد.

* ناروهیتو امپراتور ژاپن از دیگر چهره‌های شاخص حاضر در ورزشگاه است.

* در جریان مراسم افتتاحیه همچون دیگر مراسم‌های مشابه بخشی از فرهنگ و تمدن کشور میزبان به نمایش درآمد که در مراسم امشب حضور هنرمندان دارای معلولیت جالب و پررنگ بود.

* مراسم رژه از ساعت 20:20 به وقت محلی (15:50 به وقت تهران) آغاز شد و اولین کاروانی که رژه رفت، کاروان ایسلند بود.

* قبل از آغاز مراسم رژه تصاویری از رشته‌های مختلف ورزشی روی اسکوربود نقش بست که در بخش والیبال نشسته، تصویر مرتضی مهرزاد دیده شد.

* حضور کاروان‌های آفریقایی با لباس محلی توجه حاضرین در مراسم را به خود جلب کرده بود.

* استرالیا در بازی‌های پارالمپیک توکیو 174 ورزشکار دارد، اما تنها سه نفر از آنها در مراسم افتتاحیه حاضر شدند.

* زمینه مراسم افتتاحیه «ما پرواز می کنیم» است، با این هدف و تأکید بر اینکه مشکلات و موانع نمی‌توانند مانع پیشرفت و بالندگی افراد دارای معلولیت شوند. به همین خاطر قبل از آغاز مراسم رژه صدای هواپیما در ورزشگاه شنیده شد و گوینده ورزشگاه با گفتن اینکه «مسافران» آماده هستید، آغاز رژه را اعلام کرد.

*در زمان رژه هر کاروان اسامی برخی از پارالمپین‌های هر کشور روی اسکوربودی که بالای طبقه اول ورزشگاه تعبیه شده بود، نقش می‌بست.

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویرمراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2020 توکیو+تصاویر

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری