کد خبر: ۲۵۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بندر عباس، گفت: مبنای انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی رییس‌جمهوری، نه استانی بلکه شایستگی و تخصص بوده است.

به گزارش اعتدال از ایرنا، احمد مرادی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در نشست علنی نوبت عصر روز یکشنبه با استناد به بند ۹ قانون اساسی، گفت: رفع تبعیض ناروا در زمینه مادی و معنوی مورد تاکید قانون اساسی است. در حال حاضر رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی را در دستور کار داریم اما چند استان هیچ سهمی در کابینه ندارند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکید ما شایسته سالاری است اما انتظار می‌رود در انتخاب معاونان وزرا از استان‌های مختلف چون هرمزگان استفاده شود، این استان افراد متخصص در سطح ملی دارد و اینکه باید در کابینه از آنها استفاده شود.

مرادی افزود: رییس‌جمهوری با شعار عدالت، رای مردم را دریافت کرده است و این سوال پیش می‌آید چرا استان هرمزگان هیچ سهمی در کابینه ندارد.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات نماینده بندر عباس گفت: این اخطار پذیرفته نیست، براساس آیین نامه داخلی مجلس، باید اخطار به هیات رییسه باشد. رییس‌جمهوری اعضای دولت را انتخاب و به مجلس معرفی می‌کند، در ضمن رییس‌جمهوری روز گذشته انتخاب وزرای پیشنهادی توضیحاتی داد که بر مبنای انتخاب او استانی نبوده بلکه مبنا شایستگی و تخصص افراد بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری