کد خبر: ۲۵۵۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۵

رئیس جریان المستقبل لبنان امروز (پنجشنبه)، مخالفت خود را با اظهارات سید حسن نصرالله در خصوص خرید سوخت از ایران اعلام کرد.

به گزارش فارس، سعد حریری در واکنش به اظهارات سید حسن نصرالله در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر نوشت: «آیا آنچه صبح امروز درباره رسیدن کشتی‌های ایرانی شنیدیم یک مژده خوشحال‌کننده برای لبنانی‌هاست یا یک اعلام جنگ خطرناک در خصوص وارد کردن لبنان به جنگ‌های داخلی و خارجی؟

او ادامه داد: «حزب‌الله می‌داند که بحران سوخت لبنان ناشی از قاچاق عامدانه [به سوریه] برای خدمت به نظام سوریه است. مؤثرترین حالت آن است به جای منت گذاشتن بر سر لبنانی‌ها با دریافت مازوت ایران، قاچاق متوقف شود».

رئیس جریان المستقبل نوشت: «حزب‌الله همچنین می‌‌داند که کشتی‌های حمایتی ایران با خود به لبنان خطرات و تحریم‌های بیشتر به همراه خواهند داشت همچون تحریم‌های ونزوئلا و برخی دیگر از کشورها».

وی همچنین با اشاره به بخش دوم اظهارات سید حسن نصرالله، تلقی کردن کشتی‌های ایران به مثابه خاک لبنان را «اوج تضییع حاکمیت ملی» این کشور دانست و گفت: «آیا ما در کشوری هستیم که حزب‌الله تمام وزارت‌خانه‌‌ها از وزارت بهداشت تا اقتصاد، دفاع و بندرها و امور عام‌المنفعه را در دست دارد؟ بله مواضعی که کمی قبل آن را شنیدیم به لبنانی‌ها می‌گوید که آن‌ها دولت نمی‌خواهند آخر این چه حکومتی است که می‌خواهید کار خود را با استقبال از کشتی‌های ایرانی و برخورد با جامعه بین‌الملل آغاز کند آن هم در حالی که لبنان به شدت به دولتی نیاز دارد که از حمایت برادران و دوستان برخوردار باشد. این مواضع رنج معیشتی و اقتصادی مردم لبنان را دو چندان می‌کند و بزرگراهی به سوی جهنم ایجاد خواهد کرد».

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری