کد خبر: ۲۵۵۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
طالبان از اعتقادت خود کوتاه نخواهند آمد، زیرا اسلام و شریعت از نظر این گروه متحجر دقیقا همانست که در آغاز پیدایششان عملا نشان دادند. به همین دلیل بهتر است کسانی که در ایران به جذب این گروه امید بسته اند، در تحلیل خود تجدیدنظر کنند.

به گزارش جماران؛ حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، در یادداشتی نوشت: «رضاخان، برای فریب دادن مردم به مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام میرفت وحتی به سرخودگل میمالید.او بعد از آنکه به قدرت رسیدورضاشاه شد،مساجد را بست وحسینیه هاوتکایارابه انبارتبدیل کردوباضربه های دیگری که به دین ودین داران زدچهره واقعی خودرانشان داد.

گروه تروریستی طالبان هم این روزها با فرستادن عوامل خود به مساجدوحسینیه های شهرهای مختلف افعانستان وتظاهربه موافقت با اعتقادات شیعیان درصدد فریب دادن آنان است کما اینکه باوعده های زیبا به مخالفین خود و به زنان افعانستان میخواهدازآنهاوقت بخردتاحاکمیت خودرا تحکیم کند.بدون تردیدبعدازتحکیم قدرت،این گروه متحجروتروریست به تمام وعده هایش پشت پاخواهدزدودرصددتحقق اهداف قرون وسطائی خودبرخواهدآمد.


طالبان، درچارچوب یک توطئه دقیق امریکائی که رئیس جمهور فاسد و سران ارتش افعانستان نیز جزیی از آن بودند به قدرت رسیده و تمام اتفاقات هفته های اخیر، صحنه سازی هائی برای به اجرا درآمدن همین توطئه بودند.

این روزها فیلم هایی درفضای مجازی دست به دست می شوند که نشان میدهندسران طالبان باهواپیماهای آمریکایی به افغانستان برمی گردند،تروریست های طالبان مجسمه شهید مزاری را منفجر میکنند و رهبران طالبان به عوامل خود دستور می دهند تا تسخیر پنجشیر صبر کنند و بعد از آن محاکمه و اعدام مخالفین را شروع نمایند. چهره واقعی طالبان همین است و آنچه این روزهارسانه ملی ما از این گروه ترسیم می کند غیرواقعی است کمااینکه تحلیل گران سفارشی نیزاین روزهاتلاش می کنندچهره ای بزک کرده ازطالبان به افکارعمومی ارائه نمایند.

ژست هائی که این روزها آمریکائی ها مبنی بر فاصله گرفتن از طالبان می گیرند و آنچه بعضی رسانه های غربی درهمین چارچوب می گویند و می نویسند نیز بخشی از همان توطئه برای فریب دادن افکارعمومی است.

طالبان، به دلیل شاکله فکری سلفی که دارد نمی تواند تغییر کند.این گروه به دلیل وابستگی قومی حکومت افغانستان را مختص پشتون هامیداندو اگر در مراحل اولیه قدری کوتاه بیاید، این یک تاکتیک خواهد بود و در مراحل بعدی حاکمیت را انحصاری خواهد کرد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان که حالا وزیر فرهنگ و ارشادشان شده، دراولین مصاحبه خود بعد از تسخیر کابل گفت: "ما اصول اسلامی و قوانین شریعت خود را خواهیم داشت و این حق ماست...حقوق زن در دایره اسلام و دایره شرع محترم است و زنان در چارچوب حقوق اسلامی و شرع حق فعالیت خواهند داشت."

این جملات به روشنی نشان می دهند طالبان از اعتقادت خود کوتاه نخواهند آمد، زیرا اسلام و شریعت از نظر این گروه متحجر دقیقا همانست که در آغاز پیدایششان عملانشان دادند. به همین دلیل بهتر است کسانی که در ایران به جذب این گروه امید بسته اند، در تحلیل خود تجدیدنظر کنند و مطمئن باشند اگر به راهی که در پیش گرفته اند ادامه دهند، بعد از آنکه پرده ها کنار بروند وتوطئه مشترک آمریکا و طالبان علیه ملت افعانستان و علیه جمهوری اسلامی ایران برملا شود، پشیمان خواهند شد.

مسیح مهاجری ۲۷مرداد۱۴۰۰

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری