کد خبر: ۲۵۵۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
در تقویم ایرانیان اولین شب از شروع پاییز را شب یلدا می نامند. در این شب به یاد ماندنی عموما همه اعضای خانواده به خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ می روند و این شب طولانی سال را کنار آن ها جشن می گیرند.

در کودکی تا امروز شب بلدا برای ما تداعی کننده شروع زمستان و برف بازی های کودکی بوده است. اینکه همه خانواده از خاله و دایی و عمه و عمو همه کنار هم هستند . خوراکی های روی میز بیشترشان قرمز رنگ می باشد. از دانه های خوش رنگ انار گرفته تا آجیل های رنگارنگ ، شیرینی و شکلات ، لبو و هندوانه همه و همه برای ماندگار کردن این شب کنار هم روی میز چیده شده اند. رسم دیگری که از نشانه های خاص این شب است خواندن فال حافظ است که در کنار مابقی قشنگی های شب یلدا روح همه را صیقل می دهد. از قدیم مرسوم بودن که در مناسبت ها و اعیاد خاص همه آدم ها به عزیزانشان هدیه می دادند.

هدیه دادن سنت پسندیده ای است که معمولا ما ایرانیان عادت داریم به بهانه های مختلف به یکدیگر هدیه بدهیم، زیرا این عمل باعث انتقال محبت قلبی و ایجاد روابط دوستانه می شود. از این رو هدیه دادن در مراسم های خاص مثل عید نوروز، جشن های مربوط به تولد، سالگرد ازدواج و … بهانه خوبی برای خوشحال کردن و نشان دادن محبت و هم چنین ابراز علاقه به عزیزانمان می باشد. شب یلدا هم از این موضوع مستثنی نمی باشد. هدیه شب یلدا می تواند هر چیزی باشد چون هدف اصلی آن ایجاد خاطره و ثبت لحظه های ناب است. اولین چیزی که به ذهن همه ما می رسد خرید هدیه برای بچه ها است. هدیه شب یلدا برای بچه ها از دیگر اعضای خانواده اهمیت بیشتری دارد.خرید عروسک و اسباب بازی همیشه برای بچه ها شادی آور و هیجان انگیز است. خرید لباس های رنگی هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد. در دنیای امروزی پیشرفت تکنولوژی کمک زیادی به گسترش تنوع در هدیه دادن کرده است. با استفاده از هنر چاپ می توان طرح و عکس و شخصیت های مورد علاقه بچه ها را روی لباس چاپ کرد و به عنوان هدیه به آنها داد.

خرید ماگ های فانتزی و رنگارنگ هم میتواند پیشنهاد ویژه ای برای هدیه شب یلدا باشد. با استفاده از همین هنر چاپ می توان طرح های مختلفی را روی ماگ ها چاپ کرد. ماگ شب یلدا می تواند طرحی از هندوانه یا انار را داشته باشد که تداعی کننده خاطره و رسومات شب یلداست. می توان طرح چاپی روی تیشرت و ماگ و حتی بشقاب بچه ها را با هم ست کرد و حس خاص بودن را به آنها منتقل کرد.حسی که قطعا تا سالیان سال در ذهن و خاطر بچه ها باقی می ماند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری