کد خبر: ۲۵۵۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴

مشاور کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی انتخاب دکتر سید جواد ساداتی نژاد بعنوان گزینه انتخابی وزارتخانه مهم و استراتژیک جهاد کشاورزی را هوشمندانه دانست.

دکتر عبدالرضا بزرگ‌نژاد که از دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در کمیسیون های مختلف مشغول فعالیت میباشند و اکنون به عنوان مشاور در کمیسیون کشاورزی آب، منابع طبیعی و محیط زیست حضور دارند با تاکید براهمیت ویژه وزارت کشاورزی در دولت سیزدهم، انتخاب دکتر سید جواد ساداتی نژاد بعنوان گزینه انتخابی این وزارتخانه مهم و استراتژیک را هوشمندانه دانستند.

ایشان در ادامه اضافه نمودند : با توانایی که از دکتر ساداتی نژاد سراغ دارم ایشان میتواند بار سنگین بخش کشاورزی و جهاد را از دوش دولت بکاهد و دغدغه های مهم این بخش را مرتفع نماید.

وی افزود آشنایی بنده با دکتر ساداتی نژاد از زمانیکه بنده در مجلس هشتم تا دهم بعنوان دبیر در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خدمت میکردم مربوط میشود، دکتر ساداتی نژاد که آن زمان رییس دانشگاه بودند بعنوان معاون پارلمانی وزارت علوم معرفی شدند که در همان زمان با هوش و ذکاوت خاصی که داشتند در بین معاونین پارلمانی سرآمد شدند.

بزرگ نژاد ادامه داد : در مجلس دهم ، دکتر ساداتی نژاد بعنوان عضو فعال کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری حضور داشتند و در همان زمان ایشان با شناخت عمیقی که در مسائل حوزه دانشگاه و دانشجویی داشتند با ارائه طرح های مفید و کاربردی، منجر به تصویب رساندن قوانین بسیار مهمی شدند. ایشان همچنین در همان دوره در زمینه بحث های نظارتی نیز در بین اعضای کمیسیون سرآمد بودند و همواره با نگاهی دقیق و مطالبه گر، اعمال مواد ۲۳۶ و تحقیق و تفحص های بجا از وزارت علوم مانع از خروج از قوانین بودند.

ایشان در ادامه افزود دکتر ساداتی نژاد در مجلس یازدهم بعنوان رییس کمیسیون کشاورزی آب، منابع طبیعی و محیط زیست حضور داشتند که الحق و الانصاف بسیار در این دوره خوش درخشیدند. ایشان با نگاه عمیق و ژرفی که در حل مسائل و مشکلات کشاورزان و دامداران داشتند با دعوت از وزراء ، معاونین و مسئولین هر بخش به عمق مشکلات نفوذ میکردند و راه حل های مناسبی برای آنها ارائه میدادند.

بزرگ نژاد ادامه دادند: در مجلس یازدهم ، کمیسیون کشاورزی توانست بواسطه حضور دکتر ساداتی نژاد و همچنین انگیزه و دغدغه ایشان به معنای واقعی کلمه در خصوص مردم مناطق محروم و رفع موانع تولید و سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری ،بیشترین تعداد جلسات و طرح های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی را داشته باشد.

ایشان در ادامه با اشاره به طرح هایی که در یک سال گذشته در مجلس انقلابی به واسطه کمیسیون کشاورزی به تصویب رسیده است افزود : خوشبختانه در یکسال گذشته طرح های خوبی به تصویب نمایندگان رسیده که از آن جمله میتوان به حضور کشاورزان بعنوان تعیین کننده قیمت محصولات، خرید تضمینی محصولات از کشاورزان، بحث زمین و صادارات برای کشاورزان را نام برد.

ایشان ادامه دادند دکتر ساداتی نژاد در طول ریاستش در کمیسیون کشاورزی بطور مرتب به مناطق و استان های مختلف سرکشی میکردند و از نزدیک شاهد مشکلات کشاورزان بودند و بعد از هر سفر با وزراء ومعاونین هر استان جلسه تخصصی جهت رفع و حل وفصل مشکلات برگزار میکردند و در نتیجه همان جلسات، مصوباتی جهت رفع مشکلات و ایرادات صادر می شد.

بزرگ نژاد در ادامه یاد آور شد دکتر ساداتی نژاد را حدودا دوازده سال از نزدیک میشناسم ، ایشان بواسطه اینکه در خانواده مذهبی بزرگ شده اند فردی دغدغه مند و مطیع رهبری میباشند همچنین شخصیت علمی و هوش ، دقت و ریز بینی ، مدیریت در حل مسائل ومشکلات از خصوصیات بارز ایشان است که امید است با درایتی که از ایشان سراغ دارم به خوبی از تجارب گذشته اشان در حل مسائل فعلی استفاده نمایند.

بزرگ نژاد در پایان یادآور شد با اینکه با انتخاب ایشان مجلس از وجود چنین شخصیتی بی بهره خواهد شد اما قطعا حضور ایشان در دولت سیزدهم به نفع مجموعه دولت و مردم خواهد بود و مطمئنا ایشان با ارتباط بسیار خوبی که بین دولت و مجلس بخصوص کمیسیون مربوطه ایجاد میکند یک توفیق بزرگ در این بخش بدست خواهد آمد. نهایتا برای ایشان در مسیری که پیش رو دارند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با گام هایی که برخواهند داشت ملت عزیز و دل رهبر عزیزمان را شاد خواهند کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری