کد خبر: ۲۵۵۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
مردم وقتی می‌بینند مشکلات حل نمی‌شود، به توصیه‌ها گوش نمی‌کنند و باید معیشت مردم و کسانی که کار ندارند و یا درآمد روزمرد دارند، در دوران محدودیت ها در نظر گرفته شود و حمایت های لازم از آنها صورت بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ممنوعیت‌های تردد در کشور ما هیچ فایده‌ای ندارد، گفت: مردم وقتی می‌بینند مشکلات حل نمی‌شود، به توصیه‌ها گوش نمی‌کنند و باید معیشت مردم و کسانی که کار ندارند و یا درآمد روزمرد دارند، در دوران محدودیت ها در نظر گرفته شود و حمایت های لازم از آنها صورت بگیرد.

دکترمسعود پزشکیان در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در خصوص نحوه مقابله با کرونا در کشور، اظهار کرد: کرونا کل اقتصاد مملکت را با مشکل مواجه کرده است و با سیاست هایی که ما اتخاذ کردیم راه به جایی نمی‌بریم. من از روز اول گفتم که قم را قرنطینه کنید اما قبول نکردند و بعد از آن گفتم مملکت را ۱ ماه تعطیل کنید اما این کار را هم نکردند؛ درحالی که با این سیاست ها نمی‌توان با کرونا جنگید و ما اگر نتوانیم کرونا را زمین‌گیر کنیم، خودمان زمین‌گیر می‌شویم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت در میزان خرید واکسن خارجی، اظهار کرد: برای مقابله با ویروس، باید آن را کنترل کنیم و اگر ۱ ماه با قدرت عمل می‌کردیم، وضع ما اینگونه نبود؛ حالا که با وضعیت بدی رو به رو هستیم تنها راه، واکسیناسیون است و برای جبران کمبود واکسن، باید واکسن خارجی خریداری کنیم و هر زمان که واکسن داخلی به اندازه کافی تولید شد از آن استفاده کنیم؛ بنابراین خیلی بیشتر و سریع تر می توان واکسن خرید و مردم را واکسینه کرد.

پزشکیان در پایان خاطرنشان کرد: این ممنوعیت های تردد که ما اتخاذ می‌کنیم، هیچ فایده‌ای ندارد و غیر علمی و کارشناسی است برای همین به نتیجه نمی‌رسیم. ما باید همانند چین و کره عمل کنیم زیرا مردم وقتی می‌بینند مشکلات حل نمی‌شود، به توصیه‌ها گوش نمی‌کنند؛ اما اگر یکبار قاطع عمل می‌کردیم به اینجا نمی‌رسیدیم؛ یعنی باید معیشت مردم و کسانی که کار ندارند و یا درآمد روزمرد دارند، در دوران محدودیت ها در نظر گرفته شود و حمایت های لازم از آنها صورت بگیرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری