کد خبر: ۲۵۵۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
هلال‌احمر از آبان و آذر ۹۹ فعالیت‌‌های خود را برای خرید واکسن و ورود آن به ایران آغاز کرد اما سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت در حالی بهمن‌ماه همه چیز برای ورود بیشتر واکسن آماده بود، مجوزهای لازم را ندادند.

عصر ایران نوشت: به گفته دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ایران، این سازمان از آبان و آذر ۹۹ فعالیت‌‌های خود را برای خرید واکسن و ورود آن به ایران آغاز کرد اما سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت در حالی بهمن‌ماه همه چیز برای ورود بیشتر واکسن آماده بود، مجوزهای لازم را ندادند.
هرچند همان زمان خود سازمان غذا و دارو ۵۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه وارد کردند ‌اما نمی‌توانست شتابی به واکسیناسیون داخل کشور بکند. این در حالیست که اگر همان زمان مجوزهای لازم به هلال‌احمر داده می‌شد، تا امروز بیش از نیمی از جمعیت ایران واکسینه می‌شدند.
در فروردین ۱۴۰۰ بالاخره این سازمان مجوز ورود واکسن از طریق جمعیت هلال‌احمر را صادر کرد و تا امروز هلال‌احمر بیش از ۱۲ میلیون دوز واکسن وارد کرده که می‌خواهد تا مهر ماه ۳۰ میلیون دوز دیگر هم وارد کند. این درحالیست که تاخیر سه ماهه مجوز از بهمن ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ ورود میلیون‌ها دوز واکسن به ایران را عقب انداخته‌است.
در این ۳ ماه طبق آمار رسمی خود وزارت بهداشت ۱۲ هزار نفر جان باخته‌اند. آماری که به گفته خودشان شاید بیش از این‌ها باشد.
این گزارش را که در گفتگو با دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ساخته شده ببینید تا بیشتر درباره برخی کارشکنی‌ها درخصوص ورود واکسن به ایران بدانید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری