کد خبر: ۲۵۵۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
شهردار منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هفته آینده استعفایش از مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت از تشکیل قرارگاه اجتماعی در مجموعه شهرداری تهران خبر داد.

تشکیل قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران

به گزارش اعتدال، علیرضا زاکانی در پایان دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم در جمع خبرنگاران در خصوص بدهی های شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران حدود ۶۶ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و در نقطه مقابل ۵۷ هزار میلیارد تومان مطالبه دارد؛ لذا زمانی که صحبت از بدهی های شهرداری تهران می شود باید مطالبات این مجموعه نیز در نظر گرفته شود.

وی افزود: بودجه امسال شهرداری تهران ۴۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که باید برای اداره این شهر به این بودجه توجه داشته باشیم. بی تردید باید علاوه بر اداره شهر به صورت سالیانه بخشی از بدهی ها را نیز پرداخت کنید. برای پرداخت بدهی ها باید نگاه تامین منابع مالی بخشی از محل مطالبات، بخشی از محل ایجاد رونق، بخشی از محل استفاده از ظرفیت های قانونی و مطالبات از دولت شامل سهم دولت در بلیت و تامین مالی برای خرید اتوبوس و بخشی نیز از طریق اوراق مشارکت تامین شود.

وی ادامه داد: بخشی از بدهی ها می تواند از محل تکمیل ۴۸۴ پروژه ناتمام تامین شود که هر یک ظرفیتی برای شهر محسوب می شود. بی تردید اداره شهر سخت است اما شدنی است و با لطف خدا با به میدان آوردن مردم و با ایجاد تفاهم حاکمیت و حکومت ان‌شاء الله در آینده شهر خوبی خواهیم داشت.

زاکانی در خصوص مطالبه اعضای شورای شهر تهران در هنگام ارائه برنامه هایش گفت: تعامل دولت به نظر فرصت طلایی است که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان رئیس جمهور و آقای قالیباف به عنوان ریاست مجلس شورای اسلامی فراهم شده و امکانپذیر است. به این ترتیب بخش زیادی از مجوزها می تواند در جهت جهش شهر با وجود این ارتباط و تعامل صادر شود.

وی تاکید کرد: پروژه های شهر تهران تنها پروژه های عمرانی نیست و باید به کلان پروژه های اجتماعی و اقتصادی نیز که ظرفیت های بی نظیری را فراهم می کند توجه داشته باشیم.

شهردار منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به ایجاد قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: با ایجاد این قرارگاه در شهرداری تهران همه دستگاه های دخیل در امر آسیب های اجتماعی پای کار خواهند آمد و موضوعاتی چون تکدی گری، معتادین متجاهر و کودکان کار در این قرارگاه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند تا راهکارهایی برای حل و فصل آن انتخاب شود.

وی در خصوص مدرک تحصیلی مرتبط با سمت شهردار تهران، گفت: آئین نامه ای در سال ۱۳۹۷ تنظیم شده که شرایط احراز شهردار در آن ذکر شده اما نواقصی در آن وجود دارد از جمله اینکه بخشی از تخصص ها در آن نیامده از جمله تخصص های حوزه پزشکی. علاوه بر این موضوع هر فردی که قرار است در حوزه مدیریتی قرار بگیرد باید ویژگی های مدیریتی فرد نیز مورد بررسی قرار گیرد. من در این حوزه باید ۴۲ سال عقبه ای که دارم مورد بررسی قرار گیرد. کسی که مدیر شهری شود باید مدیر اجرایی باشد و فهم مسائل شهر را داشته باشد. باید تدبیر کند و از دیگرانی که تخصص های مختلف دارند در حوزه های مختلف استفاده کند.

زاکانی در خصوص موضوع استعفای خود از مجلس نیز گفت: پس از رأی استمزاجی که اعضای شورا به من دادند این پیام داده شد که بنده برای این کار انتخاب شدم. بر همین اساس استعفای خود از مجلس را تقدیم آقای قالیباف کردم که طبق آئین نامه داخلی مجلس این استعفا در اولین جلسه قرائت و در جلسه هفته بعد مورد بررسی قرار می گیرد. به این ترتیب امروز استعفای من اعلام وصول می شود و هفته دیگر مورد بررسی قرار می گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری