کد خبر: ۲۵۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
جواهرات ساخته شده از دندان‌های مردگان را مشاهده کنید.

جواهرات از باارزش ترین وسایلی هستند که بیشتر مورد استفاده خانم ها واقع می شوند. جنس جواهرات متفاوت است اما شاید عجیب باشد و باورنکردنی که برخی از جواهرات از دندان وبقایای مردگان ساخته شده است. درواقع یک طراح جواهرات استرالیایی تصمیم گرفت برای زنده نگه داشتن یاد درگذشتگان از دندان‌های آنان زیور آلات و جواهرات درست کند.

به گزارش رکنا، جکی ویلیامز، طراح جواهری است که تصمیم گرفت با طراحی جواهرات از روی دندان، از کسانی که به طرز غم انگیزی دنیای ما را ترک می‌کنند، یادگاری بر جای بگذارد.

این دختر صاحب شرکت استرالیایی "Grave Metallum Jewelry" است که در فروش قطعات دست ساز شامل بقایای مردگان تخصص دارد.

ردپای مردگان در ساخت جواهرات + عکس

جواهر با دندان مردگان

ویلیامز خط طلا و جواهر خود را که شامل گردنبند‌های یادبود، دستبند‌ها و انگشتر‌ها است با خاکستر اموات مخلوط می‌کند. او می‌گوید: این کار را انجام می‌دهم، زیرا می‌خواهم به مردم کمک کنم تا با غم و اندوه خود کنار بیایند، زیرا این چیزی است که برای هر موجود زنده تضمین شده است.

ساخت جواهرات با انواع دندان مردگان
ویلیامز در کار خود از دندان‌های عقل، دندان‌های شیری یا آن‌هایی که با طلا یا فلز پوشانده شده‌اند، استفاده می‌کند که قبل از دفن یا سوزاندن آن‌ها از جسد برداشته می‌شود.

جکی ویلیامز برای ساخت جواهرات خود ۶ تا ۸ هفته زمان لازم دارد و قیمت هر کدام از آن‌ها بین ۲۶۲ تا ۷۴۸۳ دلار است.

ردپای مردگان در ساخت جواهرات

او درباره جزئیات ورود به این تجارت ترسناک تایید کرد که این ایده عجیب هنگامی که او به عنوان باغبان در یک قبرستان محلی کار می‌کرد و پس از تحصیل در زمینه طراحی طلا و جواهر، به ذهن او خطور کرد سپس شرکت خود را هنگام کار در رستوران‌ها تاسیس کرد و پس از محبوبیت تجارت شرکت خود کار در رستوران را رها کرد و به کار شرکت خود به طور تمام وقت مشغول شد.

یاد مردگان در جواهرات
این طراح افزود که به نظر می‌رسید همیشه به سمت آسیب شناسی زندگی گرایش پیدا می‌کند و حتی در کودکی علاقه او برای کمک به دیگران در کنار آمدن غم و اندوه آن‌ها از زمانی آغاز شد که وی بهترین دوست خود را چند سال پیش از دست داد.

ویلیامز گفت: من از ساخت قطعات قابل تامل درباره چیز‌هایی که نادیده گرفته می‌شوند یا مواردی که حاوی تابو هستند و گفت‌وگو در مورد جنبه وحشتناک و غم انگیز زندگی هیجان زده می‌شوم.

در مورد عجیب‌ترین درخواست‌هایی که در شرکت از مشتری داشته است، می‌گوید که روزی از او خواسته شده که پوکه گلوله که پدربزرگ مشتری با آن خودکشی کرده بود یک کار درست کند.

اگرچه خانواده و دوستانش از کار‌های عجیب و غریب او حمایت می‌کنند، اما او گاهی مخالفت و انتقاد افرادی را که از استفاده از دندان و استخوان بیزار هستند، دریافت می‌کند. دیگران که از او حمایت می‌کنند سبک جدید جواهرات را یادآوری صادقانه میراث عزیزانشان می‌دانند.

ردپای مردگان در ساخت جواهرات + عکس

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری