کد خبر: ۲۵۵۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
"مطمئن نیستیم این تحرکات ایران لزوما نشانه ای مرتبط با دولت جدید ایران باشد".

وزیر خارجه امریکا: ایران با پهپاد به کشتی اسرائیلی حمله کرد/ واکنش جمعی خواهیم داشت

وزیر خارجه امریکا ضمن متهم کردن ایران به حمله به کشتی اسرائیلی، وعده داد در برابر این حادثه، با هم پیمانان خود، واکنش جمعی خواهند داشت.

به گزارش اعتدال، آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا گفت که کشورش اطمینان دارد ایران با پهپاد به نفتکش اسرائیلی حمله کرده است.
تهران هر گونه ارتباط با این حمله را رد کرده است.

این نفتکش تحت مدیریت اسرائیلی در حال عبور از آب های بین المللی نزدیک عمان بود که مورد حمله قرار گرفت. در این حمله، 2 نفر (شهروندان بریتانیا و رومانی) کشته شدند. این نفتکش با پرچم لیبریا، در مالکیت شرکت ژاپنی و تحت مدیریت شرک اسرائیلی زودیاک ماریتایم است.

او در عین حال گفت که این اتفاق لزوما به این معنی است که این حادثه نشانه ای درباره رئیس جمهور جدید ایران باشد.

وی به خبرنگاران گفت: شاهد زنجیره ای از تحرکات هستیم که ایران در چند ماه اخیر آنها را انجام داده است. از جمله علیه بخش حمل و نقل. مطمئن نیستم که آیا این تحرک بیانگر چیز جدیدی یا هشداری درباره دولت جدید ایران است.

بلینکن افزود: اما درباره این اتفاق {حمله به کشتی اسرائیلی}، ایران رفتار با حداکثر عدم مسوولیت خود را ادامه می دهد. در این وضعیت، دریانوردی، بازرگانی و دریانوردان بیگناه که تنها در آب های بین المللی عبور تجاری دارند؛ تهدید می شوند. رایزنی ها را ادامه می دهیم و به صورت فشرده با بریتانیا، اسرائیل، رومانی و کشورهای دیگر در ارتباط هستیم و واکنش جمعی خواهیم داشت.

وزیر خارجه امریکا تاکید کرد: بررسی کاملی را انجام دادیم و ما اطمینان داریم که ایران این حمله را انجام داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری