کد خبر: ۲۵۵۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
در پی وزش بادهای 120 روزه و پراکنده شدن ریزگردها طی روزهای اخیر در منطقه سیستان، تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف منطقه وارد شده است.

طوفان در سیستان ۵۰۰ نفر را روانه بیمارستان کرد

فرماندار ویژه زابل گفت: در پی وزش بادهای ۱۲۰ روزه و پراکنده شدن ریزگردها طی روزهای اخیر در منطقه سیستان، تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف منطقه وارد شده است.

عباسعلی ارجمندی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در پی وزش بادهای 120 روزه و پراکنده شدن ریزگردها طی روزهای اخیر در منطقه سیستان، تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف منطقه وارد شده است.

فرماندار ویژه زابل افزود: وزش بادهای 120 روزه و پراکنده شدن ریزگردها در هوای منطقه هر سال در این ایام سال مشکل جدی مردم پنج شهرستان منطقه سیستان شامل هامون، هیرمند، زابل، زهک و نیمروز است که موجب ایجاد بیماری‌های چشمی و تنفسی برای مردم منطقه می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا در روزهای اخیر بیش از 500 نفر از مردم منطقه به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که حدود 100 نفر آنها در پی نیاز جدی به خدمات درمانی بستری شده‌اند. شرایط سیستان نیازمند توجه ویژه دولت آینده است و باید موضوع حق‌آبه تالاب هامون و مدیریت منابع آبی منطقه با جدیت دنبال شود تا مردم از این رنج مستمر رهایی یابند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری