کد خبر: ۲۵۵۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی دختر جوانی در سامانه شاد خبر داد.

تهدید دختر دانش آموز در سامانه شاد

عامل تهدید و اخاذی در سامانه شاد که دختر دانش آموز را به ترس انداخته بود شناسایی شد.

سرهنگ یوسف شاکری رئیس پلیس فتا خراسان شمالی اظهار داشت: با مراجعه خانمی به این پلیس که عنوان داشت فردی ناشناس در قسمت پیام رسان سامانه شاد اقدام به تهدید و اخاذی از دختر او کرده است و موجب سلب آسایش از خانواده آنان شده است، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا خراسان شمالی گفت : طی تحقیقات فنی و بررسی‌های انجام شده متهم مورد شناسایی قرار گرفت و مأموران این پلیس ضمن هماهنگی با مقام قضائی با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام شدند و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

تهدید دختر دانش آموز در سامانه شاد
وی با اشاره به اینکه نباید هرگز اطلاعات شخصی و خانوادگی را در فضای مجازی منتشر کرد ، بیان داشت : مجرمان سایبری در فضای مجازی به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را عملی کنند و گاهی کاربران با اشتباهات خود این فرصت را برای مجرمان فراهم می‌کنند.

این مسئول انتظامی خاطر نشان کرد : متاسفانه فرزند این خانواده به علت عدم آموزش و کسب سواد رسانه‌ای، اطلاعات شخصی و خانوادگی را در فضای مجازی منتشر می‌کند و متهم با سوءاستفاده ازاین اطلاعات اقدام به ایجاد مزاحمت، اخاذی، تهدید، هتک حیثیت می‌کند و مشکلات زیادی برای این خانواده ایجاد می‌کند.

سرهنگ شاکری با اشاره به اینکه هرگونه مزاحمت و جعل عنوان در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود و کاربران حتماً قبل از هر فعالیتی در فضای مجازی قانون جرائم رایانه‌ای را مطالعه کنند، اگفت :شهروندان عزیز می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و یا با شماره تماس 096380 با همکاران بنده در میان بگذارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری