کد خبر: ۲۵۵۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای منزل در شمال تهران خبر داد.

زاغ زنی در بالای شهر

سرهنگ کارآگاه "سعید دالوند" بیان داشت: بیست و دوم اردیبهشت ماه پرونده ای از کلانتری 164 قائم (عج) مبنی بر سرقت منزل و به شکایت یکی از شهروندان به این یگان ازجاع، شاکی در تحقیقات بعمل آمده اظهارداشت، ساعت 08:30 بیست و یکم اردیبهشت به همراه کلیه اعضای خانواده جهت عزیمت به مهمانی منزلمان به آدرس آجودانیه را ترک و در ساعت 01:30 بامداد هنگام ورود به محوطه ساختمان با تخریب و شکسته شدن شیشه پنجره مواجه شدیم که بلافاصله پس از ورود به منزل متوجه به هم ریختگی وسایل منزل شدیم و در بررسی های بعمل آمده مشخص شد مقداری طلاجات و وجه نقد به ارزش تقریبی 3 میلیارد و 500 میلیون ریال که درکمد اتاق ها نگهداری می شد توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است .

به گزارش رکنا، این مقام انتظامی تصریح کرد: مراتب پی جویی و کشف جرم بلافاصله در دستور کار این پلیس قرار گرفته و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل در موقعیت مکانی وقوع جرم حاضر و پس از بررسی های بعمل آمده و بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم سرنخ های متعددی از صحنه سرقت بدست می آید.

وی عنوان کرد: جمع بندی سرنخ های موجود و یافته های پلیسی حاکی از آن بود سرقت توسط یکی از مجرمان حرفه ای و سابقه دار به نام نادر که در زمینه های سرقت منزل- اماکن – مغازه و نگهداری و پخش مواد مخدر سوء سابقه دارد صورت گرفته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در ادامه پس از بررسی ها و استعلامات بعمل آمده چندین آدرس در تهران و کرج از متهم بدست آمد که پس از گزارش به مقام قضایی و اخذ دستور نسبت به بررسی های میدانی و دستگیری متهم پس ازچندین مرحله اعزام مامورین این یگان به نشانی های مذکور نهایت دهم تیر ماه کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری نادر می شوند.

سرهنگ کارآگاه دالوند افزود: نادر در تحقیقات بعمل آمده به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت ، سرقت را به تنهایی انجام داده و از طریق دیوار و بالکن وارد منزل شاکی شده و پس از سرقت اموال ، آنها را به افراد ناشناس فروخته و با فروش اموال سرقتی اقدام به راه اندازی کسب و کار نموده است و قادر به شناسایی خریداران اموال مسروقه نمی باشد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با اعتراف صریح نادر به بزه انتسابی پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شده و با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری