کد خبر: ۲۵۵۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
این پسر برای داشتن دندان های بیش از حد سوژه رسانه ها شد.

پسری که 82 دندان دارد+عکس

دندان های این پسر نوجوان به طور عجیبی زیاد بود. درواقع 82 دندان در داخل فک او جا خوش کرده بود که پزشکان توانستند 82 دندان را از فک یک پسر نوجوان در یک عمل جراحی نادر خارج کنند.

به گزارش رکنا، چندی پیش انتشار تصاویری از یک پسر نوجوان هندوستانی که دارای ۸۲ دندان اضافی بود در فضای مجازی خبرساز شده بود. به تازگی پزشکان جراح در انستیتو علوم پزشکی اندیرا گاندی در پاتنا واقع در ایالت بیهار هند یک عمل جراحی روی این نوجوان که از این تومور نادر رنج می‌برد انجام دادند.

این تومور نادر که در پزشکی «Odontome» نامیده می‌شود از هر چندصدهزار نفر در یک نفر دیده می‌شود. «ناتیش کومار»، ۱۷ ساله از این تومور پیچیده و نادر رنج می‌برد که حدود پنج سال گذشته در فک پایین وی ایجاد شده بود و به دلیل عدم درمان وضعیتش روز به روز بدتر می‌شد.

کشیدن 82 دندان در 3 ساعت
پزشکان جراح در یک عمل جراحی ۳ ساعته موفق شدند تمام ۸۲ دندان اضافی را از فک پایینی این نوجوان بیرون بکشند.

دکتر «پرییانکار سینگ»، در این باره گفت: « این نوجوان در حالی که از درد و ورم در ناحیه فک خود شکایت داشت به این مرکز مراجعه کرد. ما پس از انجام معاینه یک تومور نادر را در فک وی تشخیص دادیم. این تومور به علت نقص در ماده رشد دندان ایجاد شده بود. من و همکارانم حین عمل جراحی، متوجه شدیم قسمت‌هایی از دندان‌ها در پشت فک ایجاد شده اند که تعداد آن‌ها ۸۲ عدد بود. حال عمومی ناتیش خوب است و او به زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری