کد خبر: ۲۵۵۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳

پایگاه خبری اعتدال_روزنامه آرمان ملی نوشت: با شور و شعف اعلام می‌کنند زمان پخش سریال گاندوی‌2 مشخص شده است. براساس آنچه منتشر شده مدیر گروه فیلم و سریال شبکه 3 درباره زمان پخش ادامه سریال «گاندو۲» تاکید کرده‌ این مجموعه برای مردادماه آماده پخش است. «گاندو» تصویرگر پرونده «جیسون رضائیان» خبرنگار دو‌تابعیتی ایرانی- آمریکایی بود که از سال 1383 در ایران مشغول به کار می‌شود و سال 1388 پس از ناآرامی‌ها کشور را ترک کرده و به آمریکا می‌رود و سال 1391 بار دیگر به ایران بازمی‌گردد، اما این‌بار با پوشش خبرنگار روزنامه «واشنگتن‌پست» که نامی آشنا و معتبر در عرصه رسانه‌ای جهان به‌شمار می‌رود. سرانجام رضائیان در پی اقدامات جاسوسی ضدامنیت ایران در تیرماه سال 1393 در اوج مذاکرات هسته‌ای بازداشت و یک‌سال‌و‌نیم بعد یعنی در دی‌ماه 1394 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا می‌شود و درست در روز اجرایی‌شدن برجام، وی در مبادله تاریخی زندانیان بین ایران و آمریکا، آزاد می‌شود. آغاز پخش از مرداد دارای پیام‌هایی است؛ نخست اینکه براساس آنچه حسن روحانی اعلام کرده «رئیس‌جمهور جدید دولت سیزدهم ۱۲ مرداد ماه آغاز به کار خواهد کرد.» همزمانی آغاز دولت رئیسی با پخش سریال گاندوی2 را می‌توان از چند جهت مورد ارزیابی قرار داد.
مـذاکره‌هـراسی در دولت رئیســی با گاندوسازی؟!
نخست اینکه به دولت رئیسی هشدار داده شود اگر مسیری غیر از مسیر مورد نظر دلواپسان را پیش گیرد، گاندوهای دیگر هم علیه آنها ساخته خواهد شد؛ مانند گاندوی 1 و 2 که علیه ظریف و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ساخته شود. وزیر امور خارجه دولت روحانی بارها به انتقاد از ساخت گاندو پرداخته است. به‌عنوان نمونه روزی گفت که اطلاعات سپاه جایی است که «سریال «گاندو» را علیه من ساخته است» یا روز دیگر چنین عنوان کرد که «این سریال تلویزیونی؛ یعنی گاندو از اول تا آخر دروغ بوده و موجب بی‌اعتمادی در ‌کشور شده است.» بنابراین با توجه به اظهارات ظریف نمی‌توان تردیدی در اهداف سازندگان این سریال داشت که همان تهدید به حرکت در مسیری است که نهادهای خارج از وزارت خارجه و سایر نهادهای رسمی تعیین می‌کنند. جالب است که این هشدار به دولتی داده می‌شود که ریاست آن بر عهده آیت‌ا... رئیسی، رئیس سابق قوه قضائیه و از معتمدان نظام است. در این میان مشخص نیست دلواپسان و طرح‌ریزان دلواپس با پایان دولت روحانی چه هراسی از مذاکره‌کنندگان دولت رئیسی دارند، که از جریان اصولگرایی است. آیا اینان درصدد هستند که فرمان مذاکرات به آنها سپرده شود تا هر آنچه در نظر دارند بدون‌توجه به منافع و مصالح ملی به مرحله اجرا بگذارند و بر شــدت نارضایتی‌های جامعه از وضعیت اقتصادی و معیشتی بیفزایند؟ به‌طور حتم سران کشور این اجازه را به آنها نخواهند داد و دایره اختیار آنها در ساخت و پخش گاندو و جاسوس خواندن اعضای تیم مذاکره تعریف شده و بیشتر از این محدوده دارای اختیار نیستند.
گاندو باخته پیروزنما!
پیام دیگر پخش گاندوی2 در مردادماه می‌تواند به نوعی القای پیروزی سازندگان و افراد پشت‌پرده گاندو بر ظریف و تیم مذاکره‌کننده او باشد. گاندوی 2 به‌طور غیرمنتظره در نوروز پخش شد، اما خیلی زود پخش آن را متوقف کردند. ماجرا با ورود کاراکتر شارلوت، که از ابتدای سریال مخاطب با شخصیت او آشنا شده به ایران برای جاسوسی انگلیس، شروع می‌شود. اما فصل دوم گاندو موقتا آنتن را ترک کرد. در آن برهه اعتراضات زیادی از سوی دولتمردان به پخش این سریال شد و حتی شایعه کردند میان حسن روحانی در قامت رئیس‌جمهور و علی عسگری رئیس ‌سازمان صداوسیما بحث جدی شکل گرفته که البته تکذیب شد. هرچه باشد اکنون گاندوسواران خود را پیروز می‌دانند و اطمینان دارند که در دولت رئیسی مخالفتی با پخش گاندو نخواهد شد؛ البته قضاوت درباره سکوت احتمالی دولت رئیسی هنوز زود است و باید منتظر واکنش این دولت به پخش سریالی بود که در آن اعضای تیم مذاکره‌کننده دولت روحانی متهم به جاسوسی و وطن‌فروشی شده‌اند.‌ آنچه سبب جسارت سازندگان و افراد پشت‌پرده ساخت گاندوی‌2 شده، حمایت دلواپسان رسمی از آنهاست؛ به نحوی که در فروردین سال جاری که اعتراضات به پخش گاندوی‌2 افزایش یافته بود، ۱۶۰ نفر از نمایندگان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که سریال گاندو نوری بر تاریکخانه جریان نفوذ تاباند و پشت‌پرده بسیاری از وقایع تلخ و ناگوار رخ داده در کشور را افشا کرد. البته نباید از این حمایت تعجب کرد؛ چرا‌که اکثریت نمایندگان مجلس یازدهم را دلواپسان همفکر با سازندگان سریال گاندو تشکیل می‌دهند.
کیهان پشتیبان گاندو
باید در نظر داشت همفکران ســازندگان گانــدوی 2 ایــن روزهــا درصــدد عقده‌گشایی هستند، چر‌اکه می‌دانند ظریف رفتنی است و تیم مذاکره‌کننده تغییر خواهد کرد. بنابراین آنچه در جهت تخریب می‌نویسند و می‌گویند اثربخش نیست. کیهان یکی از همراهان وفادار سریال گاندو است که تعداد زیادی از اخبار و گزارش‌های خود را در روز سه‌شنبه به تخریب ظریف و وزارت خارجه اختصاص داده است. کیهان نوشت: «‌طرحی با عنوان «ممنوعیت مذاکره مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی با مقامات آمریکا» در دستور کار مجلس قرار گرفته است که با تصویب آن، هرگونه شروع به مذاکره یا مذاکره مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی ایران با مقامات آمریکایی بدون‌اجازه و تصویب مجلس شورای اسلامی ممنوع می‌‌شود.» این خبر را می‌توان پیوست سریال گاندو دانست. یا گزارشی با تیتر «آقای ظریف! با دستاوردتراشی و تبرئه دشمن نه برجام روسفید می‌شود نه دولت!» منتشر کرد که آن هم در راستای اهداف همین سریال است. حتی در ستون کیهان و خوانندگان به نقل از یک مخاطب نوشت: «بعد از خروج آمریکا از برجام، دولت در یک اقدام خودسرانه تنها
20 دقیقه بعد بدون‌هماهنگی با نظام اعلام کرد ما در برجام می‌مانیم! و هنوز به دنبال برجام در وین می‌گردد. چه‌بسا به توافق منجر‌شدن مذاکرات در وین، ایران اسلامی را سال‌ها از انرژی هسته‌ای محروم و مانند یک کشور یاغی تحت‌نظارت‌های فوق‌پادمانی نگه دارند! امیدوارم مجلس شورای اسلامی به هیچ‌وجه چنین چیزی را نپذیرد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری