کد خبر: ۲۵۵۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
وقتی ادارات و بانک‌ها باز هستند اما کسبه مجبور به تعطیلی می‌شوند، با مشکلاتی مانند بدهی و فشارهای مالی که با این تعطیلی‌ها به آنها وارد شده باید چه کار کنند؟

اعلام جزییات تعطیلی دو هفته‌ای اصناف تهران

به گزارش اعتدال،رییس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: از دیروز که اعلام شد وضعیت تهران قرمز است همه موظف هستند دستورالعمل ستاد ملی کرونا را اجرا کنند. بنابراین به مدت دو هفته به جز مشاغل گروه 1 بقیه اصناف و مشاغل تعطیل خواهند بود. البته این موضوع مورد اعتراض اصناف نیز قرار گرفته است.

قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد وضعیت اصناف با توجه به حاکم شدن وضعیت قرمز کرونایی در تهران اظهار کرد: از دیروز که اعلام شد وضعیت تهران قرمز است همه موظف هستند دستورالعمل ستاد ملی کرونا را اجرا کنند. بنابراین به مدت دو هفته به جز مشاغل گروه 1 بقیه اصناف و مشاغل تعطیل خواهند بود. این موضوع مورد اعتراض اصناف نیز قرار گرفته است.

وی افزود: اعتراض اصناف گروه‌های 1، 2، 3 و 4 این است که اگر قرار بر تعطیلی است باید همه تعطیل شوند؛ حرفشان هم درست است. وقتی ادارات و بانک‌ها باز هستند اما کسبه مجبور به تعطیلی می‌شوند، با مشکلاتی مانند بدهی و فشارهای مالی که با این تعطیلی‌ها به آنها وارد شده باید چه کار کنند؟ اگر قرار بر تعطیلی است همه را تعطیل کنند که هم نتیجه نهایی خوبی داشته باشد و هم اینکه فرقی بین کسبه، تجار و بقیه گذاشته نشود. از همین روی امروز نامه‌ای در همین مورد به استاندار تهران می‌نویسم.

رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به بازار بزرگ تهران خاطرنشان کرد: برای مثال بازار بزرگ تهران طبق دستورالعمل ستاد کرونا از امروز باید تعطیل باشد و اطلاعیه‌ای هم منتشر شد که این بازار امروز تعطیل شده اما چرا بانک وسط بازار فعال و باز است؟ اعتراض کسبه بازار بزرگ تهران نیز همین موضوع است و حق هم دارند. علاوه بر بازار بزرگ همه مشاغلی که گروه 1 نیستند باید بسته باشند و هر واحدی هم که باز است تخلف می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد میزان خسارت احتمالی وارده بر اصناف در دو هفته پیش رو تصریح کرد: حتما با این تعطیلی به اصناف خسارت وارد می‌شود، واحدهای صنفی در این مدت باید پول مغازه و کارکنان و دیگر مخارج را پرداخت کنند ولی درآمدی ندارند. ما در تعطیلی ‌های قبلی اصنافی که به آنها خسارت وارد شده بود با میزان خسارات به نهادهای مختلف اعلام کردیم ولی کسی توجهی نکرد و اقدامی هم انجام نشد. در دو هفته پیش رو هم حتما به اصناف خسارت وارد می‌شود اما مشخص نیست که کمکی به آنها شود یا خیر.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها