کد خبر: ۲۵۵۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

انواع میکسر های آزمایشگاهی و صنعتی

 

 

در میکسر ها اختلاط انجام می شود تا انتقال گرما و یا جرم بین یک یا چند جریان ، اجزا یا فاز اتفاق بیفتد اختلاط مایعات به طور مکرر در مهندسی فرآیند اتفاق می افتد. ماهیت ترکیب شدن مایعات ، تجهیزات مورد استفاده را تعیین می کند. مخلوط کردن تک فاز تمایل به درگیری میکسرهای کم برش و جریان بالا برای ایجاد گرفتگی مایع دارد ، در حالی که مخلوط کردن چند فاز به طور کلی نیاز به استفاده از میکسرهای با برش زیاد و جریان کم برای ایجاد قطرات یک مایع در لایه های مختلف ماده ، آشفته یا انتقالی دارد. رژیم های جریان ، بسته به رینولدز جریان دارد. اختلاط آشفته یا انتقالی غالباً با توربین یا پروانه انجام می شود. مخلوط کردن لایه با میکسرهای مارپیچ یا لنگر انجام می شود.

اختلاط با میکسر های تک فاز

مخلوط کردن مایعاتی که در یکدیگر مخلوط شوند یا حداقل محلول باشند ، اغلب در زندگی روزمره اتفاق می افتد. به عنوان مثال روزمره می توان شیر یا خامه را به چای یا قهوه اضافه کرد. از آنجا که هر دو مایعات پایه آب هستند ، به راحتی در یکدیگر حل می شوند. تکان دادن مایع اضافه شده گاهی اوقات کافی است تا تلاطم کافی برای مخلوط کردن این دو ایجاد کند ، زیرا ویسکوزیته هر دو مایعات نسبتاً کم است. در صورت لزوم می توان از یک قاشق یا پارو برای تکمیل فرآیند مخلوط کردن استفاده کرد. مخلوط شدن در یک مایع چسبناک تر ، مانند عسل ، به قدرت مخلوط کردن بیشتری در واحد حجم نیاز دارد تا به همان همگنی در همان زمان برسد.

دستگاه میکسر مایعات و مواد جامد ریز آسیاب شده

اختلاط جامد-جامد را می توان در میکسرهای دسته ای انجام داد ، که ساده ترین نوع اختلاط است ، یا در موارد خاص در مخلوط خشک مداوم ، پیچیده تر است اما مزایای جالب توجهی را از نظر تفکیک ، ظرفیت و اعتبار سنجی فراهم می کند. یک نمونه از فرآیند اختلاط جامد و جامد ، ساختن شن و ماسه ریخته گری است ، جایی که شن و ماسه ، غبار ریز ذغال و آب برای قالب مناسب و قابل استفاده مجدد مخلوط می شوند ، که برای قالب گیری و ریختن فلز مذاب برای بدست آوردن ریخته گری شن و ماسه اعمال می شوند. کاربرد آن قطعات فلزی برای اتومبیل ، ماشین سازی ، ساخت و ساز یا صنایع دیگر می باشد.

 

انواع میکسر های آزمایشگاهی و صنعتی

میکسر های آزمایشگاهی

در مقیاس آزمایشگاهی ، مخلوط کردن توسط همزن های مغناطیسی یا با لرزش دست ساده حاصل می شود. گاهی اوقات اختلاط در لوله های آزمایشگاهی کاملاً دقیق تر است و سریعتر از آنچه در صنعت امکان پذیر است اتفاق می افتد. میله های همزن مغناطیسی میکسرهایی با جریان شعاعی هستند که باعث چرخش بدن جامد در مایع در حال مخلوط شدن می شوند. این در مقیاس کوچک قابل قبول است ، زیرا ظروف و مواد کوچک هستند و بنابراین اختلاط به سرعت اتفاق می افتد (زمان کوتاه مخلوط شدن). انواع تنظیمات برای همزن وجود دارد ، اما به دلیل اندازه کوچک و (به طور معمول) ویسکوزیته کم مایعات ، استفاده از یک پیکربندی برای تقریباً همه کارهای مخلوط کردن امکان پذیر است. میله استوانه ای می تواند برای تعلیق مواد جامد مورد استفاده قرار گیرد ، همانطور که در deagglomeration (برای تهیه محیط رشد میکروبیولوژی از پودرها مفید است) و ترکیب مایع و مایع دیده می شود. ویژگی دیگر اختلاط آزمایشگاهی این است که میکسر به جای اینکه در نزدیکی مرکز معلق شود ، در کف بشر قرار می گیرد. علاوه بر این ، ظروف مورد استفاده برای اختلاط آزمایشگاهی به طور معمول متنوع تر از آنهایی است که برای اختلاط صنعتی استفاده می شود. به عنوان مثال ، از فلاسک های ارلن مایر یا فلورانس ممکن است علاوه بر لیوان استوانه ای بیشتر استفاده شود.

 

انواع میکسر های آزمایشگاهی و صنعتی

 

میکسر های صنعتی

در مقیاس صنعتی ، دستیابی به اختلاط کارآمد، دشوار است. تلاش زیادی در زمینه طراحی و بهبود فرایندهای اختلاط انجام می شود. اختلاط در مقیاس صنعتی به صورت دسته ای (اختلاط دینامیکی) ، درون خطی یا با کمک میکسرهای استاتیک انجام می شود. میکسرهای متحرک با موتورهای الکتریکی مجهز می شوند که با سرعت استاندارد 1800 یا 1500 دور در دقیقه کار می کنند ، که معمولاً بسیار سریعتر از حد ضروری است. از گیربکس ها برای کاهش سرعت و افزایش گشتاور استفاده می شود. برخی از برنامه ها نیاز به استفاده از میکسرهای چند شافت دارند که در آن ترکیبی از انواع میکسر برای ترکیب کامل محصول استفاده می شود.

 

علاوه بر انجام معمول عملیات مخلوط دسته ای ، برخی از اختلاط ها را می توان به طور مداوم انجام داد. با استفاده از دستگاهی مانند پردازنده پیوسته ، یک یا چند ماده خشک و یک یا چند ماده مایع را می توان به طور دقیق و مداوم در دستگاه اندازه گیری کرد و مشاهده کرد که یک مخلوط همگن مداوم از سیستم تخلیه دستگاه خارج می شود. به دلایل بسیاری، صنایع به مخلوط کردن مداوم نیاز دارند. میکسرهای مداوم ، مانند پردازنده پیوسته، همچنین توانایی کنترل ویسکوزیته های بسیار بالا را دارند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری