کد خبر: ۲۵۵۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

حریق ارتفاعات زاگرس در فارس ادامه دارد

آتش سوزی ارتفاعات زاگرس جنوبی، در مرکز و شمال استان فارس وارد چهارمین روز شده است و تلاش برای مهار حریق همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا و بنا به تایید شماری از فعالان زیست محیطی فارس، وقوع حریق در ارتفاعات زاگرس حد فاصل شهرستان‌های مرودشت و ارسنجان که از حوالی شامگاه پنجشنبه و در محدوده‌ای کوچک آغاز شده بود، امروز یکشنبه 13 تیرماه، وارد چهارمین روز شده است.

طی روزهای گذشته نیروهای محیط بانی، منابع طبیعی، بسیج و تشکل های مردمی و اعضای جوامع محلی این شهرستان‌ها، تلاشی را برای مهار آتش سوزی آغاز و دنبال کرده اند.

براساس این گزارش، دامنه حریق در این منطقه صعب العبور، گسترده است و روز گذشته نیز هلال احمر یک بالگرد برای تامین و انتقال نیرو، تجهیزات و آب به ارتفاعات، وارد صحنه کرده است.

به گزارش ایسنا، همزمان با وقوع حریق در کوه سیاه که شهرهای ارسنجان، مرودشت، سیدان و بخشی از شهرستان خرامه را در همجواری خود دارد، مناطقی از منابع طبیعی شرق فارس نیز دست به گریبان آتش سوزی شده‌اند.

منابع محلی به ایسنا اعلام کردند که محیط بانان و کارکنان منابع طبیعی، در اغلب نقاط استان فارس، اکنون با همراهی بسیج، نیروی انتظامی، گروه‌های محلی و تشکل‌های زیست محیطی، درگیر خاموش کردن حریق در نقاط مختلف فارس هستند.

روابط عمومی استانداری فارس نیز اعلام کرده است که هم اکنون حدود 700 نفر از شهرستانهای مختلف برای اطفاء حریق در مراتع و جنگل‌های کوه صف، کوه سیاه و نقاط حائل بین سه شهرستان ارسنجان، مرودشت و پاسارگاد برای کمک به اطفاء حریق حضور دارند.

براساس این خبر، علیرغم وزش باد در منطقه، آتش حدود 85 درصد از مناطق یاد شده مهار و اطفاء شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری