کد خبر: ۲۵۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
این بار نمایندگان نفتی، بانکی و بیمه ای هم به مذاکرات می‌پیوندند تا برای نحوۀ آزادسازی اموال بلوکه شده و امکان فروش نفت و تبادل بانکی گفت و گو کنند.

مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود

اطلاعات دریافتی عصر ایران از منابع موثق حاکی از آن است که مذاکرات احیای برجام در وین یکشنبۀ هفتۀ آینده از سر گرفته می‌شود و این بار نمایندگان نفتی، بانکی و بیمه‌ای هم به مذاکرات می‌پیوندند تا برای نحوۀ آزادسازی اموال بلوکه شده و امکان فروش نفت و تبادل بانکی گفت و گو کنند.

بدین ترتیب به جای گمانه زنی دربارۀ تبعات توقف یا شکست مذاکرات باید در انتظار دور تازه و با حضور نمایندگان نفت و بانک و بیمه بود.

از زمان روی کار آمدن جوبایدن در آمریکا انتظار لغو دستور دونالد ترامپ برای خروج از برجام آغاز شد اما تیم بایدن ترجیح داد با چراغ خاموش حرکت کند و در بستر مذاکرات تازه چالش های دیگر با ایران را نیز حل و فصل کند.

برخی هم معتقدند آمریکایی ها دست دست می‌کردند تا تکلیف رییس جمهوری و دولت جدید در ایران روشن شود.

به هر رو پس از توقف در مذاکرات که از آن به شکست و حتی مرگ برجام هم در داخل و خارج تعبیر می‌شد اکنون خبر می رسد مذاکرات از سر گرفته می‌شود و رویکرد آن هم کاربردی و مصداقی‌تر خواهد بود و از این رو نمایندگان نفت و بانک و بیمه به مذاکرات می‌پیوندند تا دربارۀ کیفیت و جزییات برچیدن تحریم‌های نفتی و بانکی و بیمه‌ای وضع شده در دوران ترامپ گفت و گو کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری