کد خبر: ۲۵۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
جنجالی‌ترین حادثه بازی خطایی بود که سرمربی گل‌گهر در پایان بازی به طعنه گفت انگار فیفا قانونی وضع کرده است که برای ما پنالتی نگیرند.

پایگاه خبرگزاری اعتدال، احسان محمدی- دقیقه 60 بازی پرسپولیس و گل‌گهر است. قرمزها در تهران 2-1 جلو هستند. احسان پهلوان در تعقیب یک توپ با مهاجم سیرجانی برخورد می‌کند، داور سوت می‌زند و توپ را بیرون از محوطه می‌کارد. خطا. تصاویر آهسته نشان می‌دهد که برخورد درون 18 قدم رخ داده، یعنی اگر خطا بود، باید پنالتی اعلام می‌شد. ضربه‌ای که می‌توانست نتیجه بازی را از اساس عوض کند اما همه چیز باز به فقدان VAR ربط داده شد. همان چیزی که بارها پرسپولیسی‌ها گله کرده‌اند که از نبود آن صدمه دیده‌اند.

دیدار پرسپولیس و گل‌گهر نه فقط به خاطر حضور امیر قلعه‌نویی و خیز قرمزها در کورس قهرمانی حساسیت داشت بلکه سیرجانی‌ها برای اعاده حیثیت بعد از شکست 5-0 در دیدار رفت به زمین آمده بودند. پرسپولیس خیلی زود به گل رسید. مهدی ترابی از روی نقطه پنالتی گل زد و بعد با یک ضربه بسیار زیبا کیفیت خود را نشان داد تا پرسپولیس به سمت یک پیروزی بی‌دردسر پیش برود. پرسپولیس تا دقیقه 27 دو گل زد. اما همین اعتماد به نفس زیاده از حد باعث شد شاگردان قلعه‌نویی که همیشه روی سانتر و بازی هوایی خطرناک هستند با ضربه سر یونس شاکری به گل برسند.

جنجالی و تماشایی مثل پرسپولیس-گل‌گهر

بازی در نیمه دوم با فشار گل‌گهری‌ها و ضد حملات پرسپولیس ادامه یافت و جنجالی‌ترین حادثه هم خطایی بود که سرمربی گل‌گهر در پایان بازی به طعنه گفت انگار فیفا قانونی وضع کرده است که برای ما پنالتی نگیرند. مشابه همین اتفاق روی امید عالیشاه را داور در نیمه اول پنالتی اعلام کرده بود. البته در این بازی تماشایی و جنجالی یحیی گل‌محمدی هم از کوره در رفت. او که معمولاً به عنوان یک چهره آرام تصویر می‌شود چنان به سمت داور چهارم یورش برد که اگر پادرمیانی افشین پیروانی و کریم باقری نبود، احتمال داشت حتی کار به درگیری فیزیکی بکشد.

ضربه سرکش احمد نوراللهی و اشتباه علیرضا حقیقی باعث شد تا نتیجه 3-1 شود و در ادامه این حامد لک بود که با چند مهار فوق‌العاده پرسپولیس را در بازی نگهداشت. اما دروازه‌بانی که این همه درخشان است چه علاقه‌ تمام‌نشدنی به تمارض دارد؟ خسته نمی‌شود از ولو شدن روی زمین؟

این نتیجه پرسپولیس را در صدر جدول نگه داشت و حتی اگر فردا سپاهان در دیدار خانگی ماشین‌سازی ناامید را شکست دهد باز فاصله دو امتیازی حفظ خواهد شد. قصه داوری کماکان ادامه دارد. این هفته قرمزها از آن سود بردند اما تضمینی هست که هفته بعد متضرر نشوند؟ تا زمانی که VAR به کمک نیاید خطاهای داوران از سوی رقبا نقشه و توطئه تلقی خواهد شد.

استقلالT فردا در اراک به مهمانی آلومینیوم می‌رود. این یک مسابقه بیش از آنکه یک بازی میان تهران و اراک باشد یک جدال فردی بین علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی است. دیدنی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری