کد خبر: ۲۵۴۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
وزیر بهداشت انگلیس که در پی عدم رعایت قوانین کرونایی تحت فشار شدید افکار عمومی قرار گرفته بود، استعفا داد. کمتر از دو ساعت پس از کناره‌گیری فضاحت‌بار «مت هنکاک» از وزارت بهداشت انگلیس، «ساجد جاوید» مسلمان به عنوان جانشین او برای هدایت سکان مدیریت بحران کرونا معرفی شد.

وزیر بهداشت انگلیس استعفا داد/یک مسلمان وزیر بهداشت انگلیس شد

به گزارش اعتدال، «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس که در پی عدم رعایت قوانین کرونایی تحت فشار شدید افکار عمومی قرار گرفته بود، استعفا داد.

شهروندان انگلیس از عدم پایبندی وزیر بهداشت به رعایت قوانین که خود وضع کرده است، به شدت عصبانی بودند.

وی متن استعفای خود را تسلیم «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس کرده و از مردم و خانواده خود بابت عدم رعایت قوانین کرونایی عذرخواهی کرده است.

وزیر بهداشت انگلیس استعفا داد/یک مسلمان وزیر بهداشت انگلیس شد

دفتر نخست وزیری انگلیس شامگاه شنبه اعلام کرد که الیزابت دوم ملکه این کشور انتصاب نامبرده را تائید کرده است. جاوید پیشتر وزیر کشور، مسکن و جوامع محلی و تجارت بین‌الملل انگلیس بوده است. آخرین سمت او در سال ۲۰۱۹ وزارت کلیدی دارایی بود که به دلیل مخالفت با برخی سیاست‌های بوریس جانسون از مقام خود کناره‌گیری کرد.

جاوید فاش کرد که نخست وزیر انگلیس برای ابقاء او در این سمت، شرط گذاشته بود که مشاورانش را کنار بگذارد. او هم ضمن رد شرط جانسون، ناگزیر از سمتش استعفا کرد و بیان داشت که هیچ سیاستمدار عاقلی چنین پیشنهادی را نمی‌پذیرد.

جاوید اینک در شرایطی سکان وزارت بهداشت انگلیس را عهده دار شده که جهان با بحران همه‌گیری کرونا مواجه است. منحنی آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس باردیگر روندی صعودی به خود گرفته و گونه دلتا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد و قدرت انتشار بیشتری دارد در انگلیس شایع شده است.

گزارش‌ها حاکیست که هر یازده روز آمار بیماران کرونایی در انگلیس دوبرابر می‌شود و دولت در تلاش است تا از طریق سرعت بخشیدن به اجرای طرح واکسیناسیون سراسری، گسترش این ویروس را مهار کند.

تاکنون بالغ بر ۴۴ میلیون نفر در انگلیس واکسینه شده‌اند که از این تعداد ۳۲ میلیون نفر هر دو واحد واکسن را دریافت کرده‌اند.

«مت هنکاک» وزیر سابق بهداشت انگلیس عصر شنبه به دلیل رسوایی اخلاقی در سایه محدودیت‌های کرونایی از مقام خود کناره گیری کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری