کد خبر: ۲۵۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
در پی فاجعه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست؛
در پی فاجعه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست که منجر به جانباختگان دو تن و مصدوم شدن جمعی از همکاران رسانه های جمعی شد، انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران بیانیه ای صادر کرد.

پیگیری، معرفی و مجازات قاصران و مقصران فاجعه یاد شده را خواستاریم

انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران: قطعا قصور و تقصیر در ایجاد این قبیل فجایع که متاسفانه در کشور ما زیاد اتفاق می افتد، تنها متوجه یک راننده یا کمک راننده نبوده و نیست. دستگاه‌های صادر کننده مجوزهای فنی و استانداردهای مربوطه و نیز دستگاه‌های میزبان و دعوت کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند.

به گزارش اعتدال متن کامل بیانیه بدین شرح است:

*انا لله و انا الیه راجعون*

چند روز از فاجعه واژگونی اتوبوس حامل همکارانمان در حوزه محیط زیست می گذرد. دیروز در حالی پیکر پاک دو جانباخته این فاجعه‌ در بهشت زهرا به خاک سپرده شد که غم جانکاه این فقدان همه خانواده ها و بازماندگان آنان از جمله همکاران همراه آنان که متحمل صدمات جسمی و روحی شدند و تمام اهالی رسانه را به شدت متاثر کرده است.

انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران با تسلیت این مصیبت به خانواده های همکاران پرپر شده #مهشاد_کریمی و #ریحانه_یاسینی و مجموعه همکاران #ایرنا و #ایسنا و تمام جامعه رسانه ای کشور اکیدا خواهان آن است که مسئولان مربوطه در دولت و دستگاه قضایی در خصوص موارد زیر پیگیری و چاره اندیشی عاجل کرده و نتایج را به اطلاع عموم برسانند:

۱- پیگیری، معرفی و مجازات قاصران و مقصران فاجعه یاد شده

۲- قطعا قصور و تقصیر در ایجاد این قبیل فجایع که متاسفانه در کشور ما زیاد اتفاق می افتد، تنها متوجه یک راننده یا کمک راننده نبوده و نیست. دستگاه‌های صادر کننده مجوزهای فنی و استانداردهای مربوطه و نیز دستگاه‌های میزبان و دعوت کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند.

۳- باید هرچه سریعتر متولی یا متولیان پیگیری کلیه امور درمانی و جبران خسارات بازماندگان این فاجعه‌ اعم از خانواده های عزیز از دست داده و داغدیده و نیز خبرنگارانی که صدمات جسمی و تألمات روحی فراوانی را متحمل شده اند، مشخص و در صحنه حاضر باشند تا بلکه مرهمی هر چند کوچک باشند بر این داغ ماندگار

۴- متاسفانه روند رسیدگی این قبیل حوادث با تشکیل کارگروه ها و کمیته های بررسی هرگز منتج به نتایج بازدارنده نشده و بیشتر موارد مشمول مرور زمان و به بوته فراموشی سپرده شده است که اگر این پیگیریها نتیجه بخش بود، نباید فجایعی مانند #اتوبوس_دانشگاه_آزاد ، ایجاد و در موارد اتوبوس #خبرنگاران_محیط_زیست و یا اتوبوس #سرباز_معلم ها تکرار می شد.

انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران جهت پیشگیری از تکرار فجایع مشابه، خود را مکلف و متعهد می داند تا حصول نتیجه، پیگیر تعیین؛ معرفی و مجازات قاصران و مقصران فاجعه واژگونی اتوبوس حامل #خبرنگاران_محیطزیست باشد و نتایج پیگیری‌ها را به اطلاع عموم همکاران برساند.

۵- از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد و کلیه تشکل‌های رسانه ای و اشخاص حقیقی متخصص دعوت می شود که با همفکری، حتی الامکان راهکارهایی جهت پیشگیری از وقوع چنین حوادثی و یا خدای ناکرده در صورت وقوع، چگونگی پیگیری اهالی رسانه مشخص و اعلام شود.

هیات مدیره انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران از خداوند منان، شادی روح همه اهالی رسانه که برای دفاع از شرافت قلم و صیانت از دین و میهنشان جان باخته اند، خصوصا دو همکار جانباخته فاجعه اخیر و صبر و سلامت برای کلیه بازماندگان را مسئلت دارد.

والسلام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری